Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik, ha új kerületbe...

Mi történik, ha új kerületbe költöztem, de a régi háziorvosomat szeretném megtartani?

Figyelt kérdés
Nemrég elköltöztem Budapesten egy másik kerületbe, de a régi orvosomhoz szoktam visszajárni, ha bármi van, de pl most, ha fel akarom venni az oltást, akkor a mostani lakóhelyemet kell beírnom, és az új kerület háziorvosához kell mennem. A helyzet az, hogy viszont én a régi orvosomat szeretném megtartani, nála már minden bevált. Ilyenkor mi történik, kapcsolatban vannak a háziorvosok? Elvesztem a régi bevált orvosomat, ha máshoz megyek el?

2021. máj. 28. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Bejelentkeztél a másik háziorvosnál? Átvitted hozzá a TAJ számodat?
2021. máj. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi nem történik, a háziorvos marad.
2021. máj. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem jelentkeztem be és nem is terveztem, csak az oltás miatt muszáj leszek az új kerületben beoltatni magam, és ezért kérdem, hogy akkor lehet-e két háziorvosom vagy az egyik megszűnik?
2021. máj. 28. 23:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudod az új helyen beoltatni magad, ha átmész a másik háziorvoshoz. Vagy oltópont.

De ha meg tudod oldani, akkor az oltást beadathatod a régivel is. Attól, hogy más a lakcímed, nem jelenti azt, hogy másik orvos rendszerében fogsz megjelenni. Ez nem automatikus.


Viszont azt tudnod kell, hogy ha elköltözöl, és a háziorvosod megtudja, akkor előfordulhat, hogy lead. Alapból nem probléma, a lányom is másik városba jár háziorvoshoz. De van olyan orvos, aki csak olyat vállal, akinél területi kötelezettsége van. Ezt érdemes lenne tőle megkérdezni, hogy maradhatsz-e nála, vagy keress másik orvost?

2021. máj. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!