Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sebész orvos? Epekő műtét?

Sebész orvos? Epekő műtét?

Figyelt kérdés
Tegnap derült ki hogy epekővem van nem is kevés. Házi orvos annyit mondott hogy keressek egy sebészt aki el végzi a műtétet. Hogyan is működik akkor ez most? El megyek sebészetre ott választok egy orvost és meg kérem hogy műtsön meg és én ezért majd jó pénzt adok neki? Vagy hogyan van ez? Nemrég átesett emberek el tudnák mondani hogyan is működik pontosan?

#műtét #epekő #sebészet #Sebész választás
2021. jún. 8. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom de te nem hallottad hogy bűncselekmény pénzt adni az orvosnak? Ezt harsogta a média. Én is fizetni akarok ezért fogom magánban elvégeztetni. Kb így van ahogy írtad.
2021. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van munkaviszonyod, fizeted a tb-t, akkor nem kell fizetned senkinek. Simán kérsz időpontot és elmész a sebészetre a lakóhelyeden (vagy az ahhoz legközelebbi rendelésre), ahová a beutalód szól (ha kaptál). Ha nem kell beutaló, akkor simán csak kérsz egy időpontot a megfelelő intézményben és elmész a sebészeti szakrendelésre. Gondolom csináltak hasi ultrahangot vagy egyéb vizsgálatot, ahol kiderült, hogy epeköved van, ennek az eredményét vidd magaddal.

A sebész el fogja mondani, hogy igen, műteni kell, de ha nincs panaszod/kevés panaszod van, akkor várhat. Tavaly júliusban népszerűbb, nagy vonzáskörzetű kórházakban kb. másfél év volt a várólista köszönhetően annak, hogy a sebészek csak sürgős műtéteket végezhettek kb. 3-4 hónapig. Mára gondolom van 2-3 év is a várólista. Ha neked ez megfelel, akkor felírnak, 2-3 év múlva telefonálnak, hogy mehetsz a műtétre. Ha nem, akkor próbálkozhatsz más kórházakban, hátha hamarabb sorra kerülsz. Kb. 20 perc a műtét, laparoszkóppal végzik, maximum 2-3 napos kórházi tartózkodásra kell számítani.

Ha időközben egy epekő elzárja az epevezetéked, begyullad, görcsöl és besárgulsz, akkor bemész a sürgősségire és amint van rá szabad kapacitás, megműtenek.

2021. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát múlthét szerda óta folyamatosan görcseim vannak és hányás, hányinger. Nem hinném hogy ez várhat x évet
2021. jún. 8. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha túl későn kapsz időpontot, akkor az is egy opció, hogy 15 napot betegszabadságon töltesz, ezután pedig az orvos beutalhat műtétre! Én éppen hétfőn megyek a beutalóért, bár nekem keddre is van fixen időpontom sebészhez, mert bebiztosítottam magam, szerencsém volt, hogy időben kaptam is időpontot...

2021. jún. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!