Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezzel akarják oltani a gyereke...

Ezzel akarják oltani a gyerekeket is?

Figyelt kérdés

[link]


Én is Pfizerrel vagyok oltva egyébként. Már megbántam, illetve a második oltásra nem megyek el, nem érdekel, ha elveszik a védettségi igazolványomat. Amúgyis átestem a fertőzésen, elég nekem 1 adag, az is emlékezteti az immunrendszert.



2021. jún. 11. 20:06
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon szomorú, hogy egy kísérleti génterápiával egyáltalán felmerül, hogy gyermekeket kezeljenek. A rövidtávú mellékhatások tömegesen gyötrik a felnőtteket is és akkor még nem tudunk semmit a hosszútávról, semmit! Egy gyerek előtt ott van élet, a covid nem veszélyes rájuk de pláne nem annyira, hogy ebbe a kísérletbe bevonják őket. Nem értem mi történt az emberekkel, úgy látszik a félelem tényleg teljesen megszünteti egy bizonyos embertípus józan ítélőképességet.
2021. jún. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

#20


Képzeld, ezt én is tudtam. Ezért is gondolom, hogy tele vagyok antitesttel, azért voltam olyan rosszul. Tehát nincs szükségem második oltásra.

2021. jún. 11. 21:19
 23/44 anonim ***** válasza:
66%
Te is tudtad, de azért mégis a kínait tartod a biztonságosabbnak. Logikus...
2021. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, ha rosszul voltál nagyon, és attól félsz, hogy a 2. is ilyen lesz, ne tartson vissza. Olyat még nem hallottam, hogy valaki mind2 oltastol rosszul lett volna. Nekem is az első volt nagyon gáz, a másodiknak a helye fájt csak fél napig, semmi egyéb tünet. A betegségen én is átestem. Szerintem egyik oltás sem jobb vagy rosszabb a másiknál.
2021. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Nem veszem fel a második oltást. Legalább oda tudják adni másnak.
2021. jún. 11. 21:28
 26/44 anonim ***** válasza:
72%
Te tudod.
2021. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
De az meg most jut eszembe, hogy én nem is Pfizerrel oltakoztam volna eredetileg, hanem Janssennel, és éppen azért, mert az 1 dózisú. Csak mikor foglaltam az időpontot, akkor nem volt olyan, így lett Pfizer. Szerintem 1 adag Pfizer is van olyan jó hatékonyságú, mint a Janssen.
2021. jún. 11. 21:34
 28/44 A kérdező kommentje:

Közben ezt találtam, mint frissebb hírt: Elérhető néhány korlátos kutatás arra vonatkozóan, hogy milyen hatással lehet a COVID-19 megbetegedés elleni immunitásunkra hosszú távon, ha egy kétdózisos vakcina egyetlen dózisa kerül beadásra, és az első adatok arra engednek következtetni, hogy már egyetlen dózissal is jelentős mértékű védettség alakul ki. Dr. Kman kifejtette, hogy mindkét vakcina (Pfizer, Moderna) esetében egyetlen dózis 80%-osan hatékonynak bizonyult a COVID-19 fertőzések megelőzésében egy 3 950 fő részvételével készített vizsgálatban, amit 6 különböző államban bonyolítottak le egy 13 hétig tartó időszak alatt.


„Miután bármelyik vakcina első dózisát megkapták, annak kockázata, hogy a vizsgálat résztvevői megfertőződnek a SARS-CoV-2 vírussal, 80%-kal csökkent 2 vagy több héttel az első oltást követően – mondta Dr. Kman. „Fontos megjegyezni, hogy az összes vakcina – ideértve a Johnson & Johnson egydózisú vakcináját is – nagyon nagy hatékonysággal képes megelőzni a COVID-19 megbetegedés okozta halálozást, ami valószínűleg a legfontosabb cél.”


Ha csak egy dózis kerül beadásra, az nem vezet semmilyen nemkívánatos mellékhatáshoz; nem okoz semmilyen maradandó mellékhatást az immunrendszert illetően. Akkor miért olyan fontos, hogy két dózis kerüljön beadásra? Dr. Anthony Fauci, az allergia és a fertőző betegségek kezelésével foglalkozó amerikai nemzeti intézet (NIAID) igazgatója nemrégiben utalt rá, hogy egyetlen vakcinadózis beadása nem biztosíthat olyan hosszan tartó immunitást, mint amilyet a teljes oltássorozat tudna biztosítani. „Ha megvizsgáljuk a védettség szintjét egy dózis beadását követően, akkor azt mondhatjuk, hogy az 80%, de nem tudni, mennyire erős" – nyilatkozta Dr. Fauci a sajtó képviselőinek a múlt héten. „Ha megállunk egy dózisnál, akkor kérdés az, hogy mennyi ideig tart az immunitás.”


Én nem akarom ezt túlmagyarázni, maradok 1 oltásnál. A kormánytól pedig szemétség, hogy elveszi a kártyát.

2021. jún. 11. 21:53
 29/44 anonim ***** válasza:
88%

"Dr. Anthony Fauci"


Dr. Anthony Fraudci


Javítva. :D

2021. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
72%

,,Én nem akarom ezt túlmagyarázni, maradok 1 oltásnál. A kormánytól pedig szemétség, hogy elveszi a kártyát."


úgyis lejár hamar a kártya :D

2021. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!