Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek leáll a mája és...

Ha valakinek leáll a mája és mindkét veséje, akkor utána hogy kezdenek el újra működni?

Figyelt kérdés
Egy fiatal nőről van szó, akinek egy nagyon súlyos fentanyl-lal kevert heroin túladagolása volt, ami miatt mindkét veséje és a mája is teljesen leállt. Emiatt egy gépre rakták, ami ezek helyett a szervek helyett tisztította a vérét. Viszont a szervei aztán rendbejöttek és most is működnek. Valaki esetleg el tudja magyarázni, hogy az hogy történt hogy ezek így rendbejöttek és már működnek neki egy ilyen súlyos állapot után, mert én nem értem, hogy ez hogyan lehetséges, vagy hogy hogyan kéne ezt elképzelni?

2021. jún. 15. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Csak laikusként, ha nincs szövetkárosodás, és valami folyamat miatt áll le, és fenntartják benne a keringést, akkor szerintem elképzelhető, hogy a folyamat helyreállítása után újra megindulnak a funkciók.

De egyébként nem áll helyre, transzplantáció kell.

2021. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szerencse is kell hozzá. A méreg, ha ki tud ürülni a szervezetéből a kezelések hatására, és a szervek csak átmeneti blokkban vannak, akkor rendbejöhet.
2021. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!