Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az antitest vizsgálat mindenké...

Az antitest vizsgálat mindenképp vérvétellel jár?

Figyelt kérdés
Covid19-hez

2021. jún. 19. 09:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom
Csak szavazni szeretnék
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért, miből lehetne még szerinted?
2021. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ujjbegy bökéssel is jön vér
2021. jún. 19. 10:19
 3/9 A kérdező kommentje:
Az rendben lenne, de ne vegyenek tőlem emiatt vért
2021. jún. 19. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Pedig csak úgy lehet, mármint ha hivatalos adatot akarsz. Van ujjbegyes teszt is, de az nem megbízható, és nem hiteles. De most mi a baj a vérvétellel?
2021. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom fosik a tűtől/vér látványától...
2021. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Régebben én is. Most hetente kétszer járok laborba, plusz ha be kell feküdnöm, egyéb szépségek. Egy vérvétel már nem tétel.
2021. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az ujjbegy bökés jobban fáj, mint amikor egy ügyes és gyakorlott laboros a karhajlatból vesz vért. Főleg ezekkel az egyszer használatos szúróeszközökkel. Sajnos az ujjbegyes vérből végzett gyorsteszt messze nem olyan pontos, mint amit a vénásból tudnak, de ha csak arra vagy kíváncsi, hogy védett vagy-e valószínűleg, arra elég lehet. Vehetsz egyet a patikában, és a laborba csak akkor mész, ha pozitív lett, különben úgyse valószínű, hogy elég magas az antitestszinted. (Persze ha oltás utáni antitest szintre vagy kíváncsi, akkor nem föltétlenül jó a gyorsteszt, bár nekem speciel kimutatta.)
2021. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
#3 nyafogj még :)
2021. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor várd meg, amíg nyálból is ki lehet mutatni az ellenanyagot. Van néhány vírus, aminél már sikerült (pl. HIV), a COVID-nál is előbb-utóbb menni fog, csak évek-évtizedek kérdése. Addig ne menj sehová, ha nem vagy oltva és nincs védettségi igazolásod.
2021. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!