Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mentősöknél ez hogyan működik?

A mentősöknél ez hogyan működik?

Figyelt kérdés
Teszem azt rosszul vagyok,tárcsázom a mentőket,de mire a diszpécser beleszól összeesek,ebben az esetben be szokták mérni a telefont és kimennek a helyszínre,vagy téves hívásnak könyvelik el?

2021. jún. 23. 19:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah azt hozzák kell tennem hogy az összeeséskor ugye "vonalban maradok"
2021. jún. 23. 19:11
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Őszintén szólva sajnos nagyon attól függ, hogy mennyire értelmes diszpécser veszi fel a telefont. Van, amelyik rájön, hogy mi történhetett, és küld kocsit, és sajnos szerintem van, aki pedig téves hívásnak veszi. Sajnos szerintem ez egy ilyen lutri. Sajnos nem viccelek, orvosként a kórházak közötti mentőszállításokat rendszeresen nem tudjuk megrendelni az erre fenntartott OMSZ számon, mert azt képtelenek még 60 perc alatt is felvenni, ilyenkor sokszor kénytelenek vagyunk a 104-et hívni, mert igazából ott is felveszik az ilyet, csak morognak (meg nem túl elegáns, de ez van). Na, és iszonyatosan változó a felhozatal. Főleg a vidéki diszpécserek tragikusak, a budapesti munkahelyemnek sok még a létezéséről se hallott, tőlem kérik a címét, amit mondjuk hál. istennek tudok fejből, ami durvább, hogy rendszeresen a cél kórház címét is tőlem akarják megtudakolni, sőt, volt már, hogy ott az adott osztály pontos helyét, (épület, emelet, folyosó) is tőlem kérdezték. Máskor viszont nagyon értelmes diszpécserekkel tudok beszélni, akik nagyon talpraesettek. Úgyhogy ez eléggé kaotikus.
2021. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bemérik, természetesen, csak az a baj, hogy amíg pl a hüyegyerekek ezzel szórakoznak, nem mindenkit vesznek komolyan. :(


Mikor nekem volt balesetem és felhívtam őket, konkrétan nem hitték el, hogy gáz van, mert "tuti heccelek". :/

2021. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!