Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rövidlátóként, nagyon rossz...

Rövidlátóként, nagyon rossz és egyre rosszabbodó látással lehetek sebész?

Figyelt kérdés

Négy éve vagyok szemüveges, évenként egyre erősebb dioptriára van szükségem - tavaly pl. egy teljes dioptriát "romlott", így most -4,5 körüli.

Astigmiám vagy egyéb elváltozásom nincs.

Olvasáshoz nem hordok szemüveget, de nagyon közel kell hajolnom, számítógépezéshez már kell.

Voltam már műtőben, nyilván láttam, hogy ott is hordanak orvosok/műtős nők szemüveget. Azt viszont nem tudom, hogy van-e olyan sebészeti szakterület, amihez a folyamatos szemüveg viselés tilos, és amit emiatt nem végezhetnék?

(Idén felvételizek orvosira, vagyis még nem aktuális a szakterület választás, pusztán érdekel).

Köszönöm, ha valaki kiigazít:)



2021. jún. 25. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Ne akarj sebész (hentes, mészáros) lenni, számos orvosi szakterület van, ahová nem szükséges a kiváló látás.
2021. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 Hadd döntse már el a kérdező, hogy mivel szeretne foglalkozni.


#kérdező: a -4,5 dioptria még egyáltalán nem a világ vége. Orvosira járok, nem hallottam még olyan szakterületről, ahol akadályt jelentene a nem tökéletes látás. Annyi hátrányt jelent legfeljebb, hogy az üzemorvos valószínűleg úgy adja majd meg az egészségügyi alkalmasságid, hogy csak szemüveggel/kontaktlencsével végezheted a munkád.

2021. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosit elvégzed legalább 6 év alatt. Ha csúszol, akkor több időd lesz. Közben stabilizálódhat a rövidlátásod, az enyém is stabilizálódott 22 éves koromra. Orvosi végén eldöntheted, hogy tényleg sebész akarsz-e lenni.

De műteni majd szemüvegben fogsz. Hacsak nem műtteted meg a szemedet stabilizálódás után.

2021. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem 10 méterről fogsz műteni, 50 centire meg teljesen jól ellátsz szemüvegben, akárhány doiptriás rövidlátásod van.
2021. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Maldoror ***** válasza:
68%
Ne aggodj! Nem a vaksi szemed lesz a legnagyobb buktató :-)
2021. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!