Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az antigén gyorstesztet...

Az antigén gyorstesztet hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Csináltak már valakinek antigén gyorstesztet? Hova és meddig nyúlnak le? Mennyire fáj?

2021. júl. 2. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Az antigént vér mintával csinálják.
2021. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Többféle van, lehet csinálni nyálból, torokból vett mintából vagy orrbó vettből is, utóbbinál lehet az orrgaratból vagy az orr kijjebbi részéből.


Namost, az orrgaratban van a legtöbb kórokozó (ha éppen van). Tehát ha onnan veszik a mintát, akkor a legvalószínűbb, hogy sikerül is kimutatni (főleg, hogy a gyorstesztek kevésbé érzékenyek). De persze a többi mintavételi hellyel is lehet próbálkozni.


Itt egy jó ábra arról, hogy hova kell benyúlni a pálcával az orrgaratból történő mintavételhez:

[link]


Hogy ez mennyire kellemetlen, az az egyéni érzékenységedtől függ. Én magamnak csináltam párszor, szerintem annyira nem gáz, csak ingerli az orrot és ettől könnyezel közben. A torokból való mintavétel nekem rosszabb volt. De ha peched van, akkor beleakad a pálca egy kemény takonydarabba és végigszántja az orrod, akkor eléggé tud fájni. Vagy valaki lehet alapból érzékeny. Ha előtte jól kifújod az orrod, az segít.

2021. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1, az antitest gyorstesztet csinálják vérmintával, ami a korábbi fertőzés, a védettség kimutatására való. Az antigén gyorsteszt az aktuális fertőzést mutatja ki, de kevésbé pontos, mint a PCR. Lehet, hogy negatív lesz, pedig valójában fertőzött vagy, csak épp kevés a kórokozó az orrodban.
2021. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ohh akkor bocsika. Összekevertem:(
2021. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A többségnek (nekem is) a garatos kevésbé rossz. Amúgy mintavételi embertől függ. Nekem az első orros szörnyű volt! Orrsövényferdülésem is van. A pasi ráadásul a rosszabbik lyukba nyúlt 😂(Ő választott.) Azóta viszont az összes többi jobb volt. Tényleg csak kicsit kellemetlen, ha nem ugrálsz nagyon közben, és ügyes az ember.(30+ teszten vagyok túl, nem számolom.) Ha magánba mész, meg tudod nézni vagy kérdezni előtte, honnan veszik a mintát.
2021. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem többször is csináltak. Volt amikor mélyre nyúltak az orromban, volt amikor éppen csak megcsiklandozták az orrnyílás közelében a nyálkahártyát. Ez utóbbi egyáltalán nem fáj, még csak nem is különösen kellemetlen. Viszont ha mélyre nyúlnak, attól rendesen könnyezni fogsz. Nekem ez egy picit fájni szokott, de olyan gyorsan csinálják, hogy arra sem lesz időd hogy annyit mondj: áú. :)

Megnyugtatásképpen: mostanában a fizetős tesztállomásokon a kevésbé kellemetlen verzióval találkoztam csak.

2021. aug. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!