Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem jött meg a védettségi...

Ha nem jött meg a védettségi igazolványom másfél hónapja, van valami átmeneti igazolás vagy bármilyen megoldás, hogy védett vagyok, addig amíg meg nem érkezik?

Figyelt kérdés

Május 18 és június 23-án kaptam meg a pfizert, már a hatóidő is majdnem eltelt, teljesen “védett” vagyok. Ez ugye rajta van az oltási papíromon. De idő közben mikor már egy hónapja se jött, kiderült, a Taj-kártyámmal van baj, elírták az egyik adatomat valahol, azt javítják, de addig továbbra sincs védettségim. Viszont megyünk nyaralni, és a Siófoki plázsra mennénk bulizni (még jó, hogy addigra már nem kell szállodában kártya…) Nagyon bosszantó, hogy tudom, régen lehetne már kártyám, ezért is olttattam be magam, de a hasznát nem élvezhetem, és így a barátaim sem, ugyanis nem hagynak magamban kint a szórakozóhely előtt, hanem ők sem mennek be, pedig nekik van kártya… Okmányirodában már vagy 5-ször voltam intézkedni emiatt, azt mondták nem tudnak védettségit helyettesítő valami papírt adni. Ráadásul a mobilapplikáció se enged be a taj-számom miatt, konkrétan a hibás adat miatt nem tudják hozzárendelni az oltást a taj-számomhoz, így az én taj-számom nincs benne az eeszt oltásos rendszerében.

Az oltópontot is hívtam már, nem tudnak semmit sem csinálni.

Ti viszont jártatok már így? Volt valami megoldás? Esetleg friss pcr teszttel beengednek?

(Nem kérek olyan választ, hogy “Minek bulizni? Bulizás miatt olttattad be magad csak??”, ne raboljuk egymás idejét…)



2021. júl. 2. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az applikációt nem tudod letölteni az eeszt-ről??
2021. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem enged be az applikáció, okmányirodában azt is megnézték és ők se tudtak belépni a nevemben
2021. júl. 2. 17:27
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Bocs, nem olvastam végig a kérdés alatti hosszú leírást.


Sajnos akkor passzolok....


Az oltási papírjaidat vidd magaddal, ha Mo-on vagytok, hátha elfogadják a szálláson... A bulihelyszíneket nem tudom...

2021. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ahol oltottak, ott kell jelezni és ott javítják, utána már fog működni az app is.
2021. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ott is szóltam, nem tudtak mit csinálni. Az egészségbiztosítási okmányirodában elvileg megjavítják a taj kártyám (vagy a védettségim, mindegy, valami kártyám), már rájöttünk elírás van benne az egyik adatomnál. Inkább azzal van a baj, hogy nem lesz kész addigra, mire kéne, így szeretném addig helyettesíteni valamivel. :(
2021. júl. 2. 18:31
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Tehát akkor maga a TAJ kártya a rossz? Ezt valóban csak az okmányirodában lehet javítani, bár nem értem, hogy eddig hogy nem vetted észre. Vagy most nem igazán értem, végülis mindegy, ha jelezted, megoldódik, de ugye a magyar ügyintézés .....

Oltóponton mindent lehet javítani utólag is, ha ők írtak el valamit.

Már a nyaralásnál meg sok helyen eltörölték a kártya szükségességét.

2021. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én csak bementem az okmányirodába, lefénymásolták a személyimet, lakcímet, taj számot. Aztán mellé kinyomtatták valami rendszerből az adataimat, ahol szerepelt anyukám neve, és konkrétan a vezetékneve nem szerepelt a gépes rendszerben, mert összehasonlítottuk az adatokat. Ezért azt mondták, hogy valószínű, hogy az oltásomat nem tudták a személyazonosságomhoz hozzákapcsolni, most javítják és intézik hogy rendben legyen. Azt mondták visszaszólnak 2 napon belül telón vagy emailben, dehát arra várhattam… Nekem tényleg csak az a kérdésem, hogy valami átmeneti megoldás nincsen amivel helyettesíthetném a védettségit? Akár valami hivatalos pecsétes papírról nem tudtok amivel igazolnám, hogy csak folyamatban van a kártya? Negatív teszttel, és oltási papírral nincs esély, hogy beengednek?
2021. júl. 2. 21:48
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hivatalosan úgy szól a szabály, hogy védettségi kártyával, vagy az app-al kell ellenőrizni a védettséget, ha ez nincs, akkor azok akiknél ez kötelező, megtagadják a belépést. Ahová neked majd kell (amit nem tudok hová, mert már sok helyen nem is kérik holnaptól), vidd magaddal azt a kártyát, vagy papírt, amit az oltóponton kaptál, az igazolja az oltásaidat. Nem akarok belemenni, mert nem ez volt a kérdés és folyamatban van a javítás, de nekem ez zavaros.
2021. júl. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A siófoki plázsra mennénk, ami egy szórakozóhely, régóta tervezzük.. :(
2021. júl. 3. 09:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, mától NEM KELL oltási igazolás a szálláshelyekre... :)
2021. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!