Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy doboz gyógyszer csupán...

Ha egy doboz gyógyszer csupán 16 napra elegendő, viszont kettő már meghaladná a 30 napot, akkor mennyit ír fel az orvos egy havi adagként?

Figyelt kérdés
2021. júl. 7. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Te se nyertél matek versenyt.
2021. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2 dobozt ír fel. És a rendszer jelzi neki, hogy ez hány napi ellátás, tehát nem tudsz minden hónapban megspórolni 1-2 napi adagot.
2021. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Te sem szövegértésit:)

Egy végy 30 napra elegendő gyógyszert tartalmazhat-ezt olvastam és kíváncsi lennék mennyire van ez így a gyakorlatban is.

2021. júl. 7. 17:11
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kettes! Tehát pl olyan sincs, hogy nekem hétfőre fogy el és feliratom pénteken? Inkább akkor hétfőn?

Nagyon nem vagyok képben, hála ég eddig nem volt állandó gyógyszerem.

2021. júl. 7. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

11. § * (1) Az orvosnak a rendelt gyógyszer mennyiségét úgy kell meghatároznia, hogy a beteg szakszerű gyógykezeléséhez szükséges legközelebbi orvosi vizsgálatig elegendő legyen.


(2) * Az orvos egy vényen, egyszeri kiváltásra legfeljebb 30 napra elegendő gyógyszermennyiséget rendelhet. Amennyiben a legkisebb eredeti csomagolás ezt meghaladja, a 30 napra elegendő mennyiséghez legközelebbi gyógyszermennyiséget tartalmazó legkisebb eredeti csomagolási egységnek megfelelő mennyiség rendelhető.

2021. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rosszul olvastad. Nálunk alapból 3 hónapra írja fel. Szépen rá van nyomtatva, hogy mennyi időre
2021. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen gyógyszerről van szó, de az alap, hogy nem várjuk meg a receptiratással azt, hogy elfogyjon a gyógyszer! (lehet, hogy aznap épp nem rendel az orvos, vagy nincs a patikában készleten).


Egy héttel előtte nyugodtan lehet már kérni az új receptet. A rendszerben az nem úgy fog kinézni, hogy akkor a felírás napja + 1 hónap, hanem ha a rendszerben az van, hogy 2021.07.15-ig el vagy látva gyógyszerrel, akkor az új adag 2021.07.16-tól fog 30 napi ellátást adni. Akkor is, ha 10-én iratod fel és akkor is, ha 16-án.

2021. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 3 havi adagot ír fel az orvosom e-receptre. A gyógyszertárban megkérdik, hogy kiváltom-e mind a három havit, vagy csak egyet.

De lehetséges, vannak olyan gyógyszerek, amelyekből nem engedélyezett több, csak egy havi adag felírása.

Esetedben ez 2 dobozt jelent, kivéve, ha nem létezik kisebb kiszerelésben is.

2021. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7/8, Ezt én sem tudtam, azt hittem a kiváltás napjától datálódik :o
2021. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1,94 dobozt.
2021. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!