Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hirtelen magas vérnyomás,...

Hirtelen magas vérnyomás, szédülés, agyvérzés vagy sztrók gyanúja után 2 hónappal hová kell menni kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
Kavintonos értágítót kapott, az orvosok kezelik jobbra balra, ugye azt se tudják hol dolgoznak, nem értenek hozzá. Mit javasoltok? Pet CT-re menjen vagy MRI-re? Mert úgy tudom hogy ezek közül csak az egyikre lehet a sugárzás miatt. Sejt szinten kéne megnézni hogy mi baja van. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. júl. 15. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik . Háziorvos az alapja mindennek . Vérnyomást ő is be tudja állítani és tudja hova kell tovább irányítani a beteget illetve beutalóval ellatni . Egyébként ilyenkor érdemes egy belgyógyászati és neurológiai kivizsgálás . Az utóbbi meg eldönti hogy melyik képalkotó viszgalat legyen. Első korben koponya ct szokott lenni , később MR.

De szerintem ezt az orvos jobban tudja , mint egy laikus . Ha megkérdojelezed a tudását és döntését ,nem is ertem mit varsz, mondom ezt mindenfele rosszindulat nélkül . A betegnek jobbulást kívánok!

2021. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én magánrendelésre mennék, ő mindent megnéz, intéz. Igaz, 10-15 ezer Ft sajnos, de megéri.

Van egy biztos ígéret az emberiség számára, de erre kicsit még várni kell!

Ézsaiás 33:24."Egyetlen lakos sem mondja majd: Beteg vagyok! A népnek mely a földön lakik megbocsáttatott a vétke."

2021. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es a háziorvos egy balek. Ő nem utal sehova. Persze hogy megkérdőjelezem a tudását ahogy a környéken lévő összes "orvosnak". Balassagyarmat egy nagy rakás fos beteg kezelés szempontjából. Aki oda megy az meghalni megy (nem vicc, tényleg kevesen kerülnek ki onnan élve, nekem több családtagom vagy ismerősöm kis bajjal ment be és nem jött ki...)


Neurológián már volt és kb mindenen. Érsebészet, belgyógyászat, koponya röntgen, alhasi röntgen, vérvétel, vércukor minden, még szemészet IS. Ezek után hova kell menni? Ez a kettő lehetőség játszik, azt kérdeztem hogy melyik jobb: pet CT vagy MRI?


2-es magánrendelésen voltunk már, nem volt olyan olcsó mint amit most írtál. 1 millió forintig simán elmegyünk, csak derüljön ki mi a baja. NYilván magánrendelés jászik csak ilyen tudatlan orvosok mellett. Nem tudom mi az az idézet, de nem is ézsaiásokat kértem hanem választ hogy a kettő közül melyik jobb és miért, melyik a javallott melyik mutat többet. Neten semmi ilyesmi nincs fenn. :(

2021. júl. 15. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

"Mert úgy tudom hogy ezek közül csak az egyikre lehet a sugárzás miatt."


Az MRI nem jár sugárzással, mágneses elven működik. Annyi hátránya van viszont, hogy fémimplantátummal vagy pacemaker-rel élő betegen nem használható. Van ilyenje az érintett személynek? Ha nincs (tehát ha végezhető rajta MRI), akkor szerintem egy fMRI vizsgálat többet mutatna, mint egy CT, főleg így több hónappal az esemény után. De hozzátenném, hogy nem vagyok orvos.


Jelenleg milyen tünetei vannak egyébként a betegnek?

2021. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es köszönöm. Nincs a testében fém, talán csak a bokájában 40 éves csontrögzítő, de lehet az sem.


Mostani tünetei tompaság, romlott a látása, ingadozik a vérnyomása (bár diéta utan kevésbé), pont határértéken van a vércukra (szóval az még jó), enyhén szédül néha, ha hirtelen mozog akkor elfeketedik előtte minden de ez ritkán esik meg. Fáj egyes végtagja és néha nem túl összeszedett a gondolkodása. Remélem hogy más nincs amiről nem tudok.

2021. júl. 15. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!