Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházból távozóban egy kis...

Kórházból távozóban egy kis 'borravalót' próbáltam adni 2 nővérnek, de nem fogadták el (orvosnak nem is próbáltam). Pl. a nővéreknek is tilos hálapénzt adni, és nekik azt elfogadni?

Figyelt kérdés
Ha igen, az furcsa lenne, mert állítólag ők nem kaptak ennek ellentételezésére semmit....míg az orvosok igen (?)
2021. júl. 19. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem szabad nekik sem.

Én ajándékcsomagot készítettem az anyámat ápoló nővéreknek, kávé, édesség, ilyesmiket, azt elfogadták.

Nem látom ebben a logikát én sem.

2021. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Bűncselekményt akartál megvalósítani!!!

2021. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy a 2-es linkelte. Tilos a hálapénz.
2021. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
...és akkor a szakdolgozók (ápolók) miért nem kaptak ellentételezést (?)
2021. júl. 19. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd fognak ők is kapni ellentételezést várhatóan, sajnos általában a bürokrácia malmai lassan őrölnek. Ez pedig ebben a nagy eü átalakítási folyamatban, csomagban, programban, amibe a kormány belekezdett, egyébként nagyon helyesen, pláne nem túl szerencsés, de a bürokrácia már csak ilyen, ritkán őrölnek gyorsan a malmok, de a lassú őrléssel talán azért a hiba viszont kevesebb. Idővel javulni fog ez a helyzet, egyelőre rövid és középtávon romlik, de egy csak átmeneti. Idő kell a változások beéréséhez.
2021. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Semmi köze a lassú őrléshez, nekik eleve nem is szántak kompenzációt.
2021. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy szánnak, csak jóval később.
2021. júl. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban ezért már a bíróságon csücsülnél. Mázlid van, hogy nem itt élsz.
2021. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!