Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » OTP Egészségpénztár - Lézeres...

OTP Egészségpénztár - Lézeres szemműtét adó visszatérítés hogy is működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elhatároztam, hogy alávetem magam a lézeres szemműtétnek. Hallottam, hogy vissza lehet igényelni egy bizonyos összeget a kezelés árából, ha annál az egészségpénztárnál vagyok, akivel le van szerződve a beavatkozást végző cég.


Jelenleg még nincs semmilyen EP-am, és nem is nagyon akarok igényt tartani rá a műtétet követően sem. El tudja mondani valaki, hogy ez a procedúra nagyjából hogy is néz ki?

Megvalósítható és kifizetődöbb az, ha nyitok egy ilyen EP-at, kifizetem a kezelés árát, majd amit visszatudok, visszaigénylem, és végül beszüntetem ezt a számlát?


Előre is köszi a válaszokat! :)



2021. júl. 23. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Ennek így semmi értelme. EP-re maximum kedvezményt ad a hely ahol végzik a kezelést, de nem akkora kedvezmények szoktak ezek lenni. Nem sok értelme van egy EP számlát nyitni így mert vannak indulási költségei is, kártyadíj stb. Ha később nem használod akkor meg főleg nincs értelme. Visszatérítés nem a kezelések után jár, hanem a számlára való befizetések után. A visszatérítés pedig a saját befizezett SZJA-dból jár amit fizetésedből vonnak. Ha nem fizetsz szjat vagy már kimaxoltad máshogy az adókedvezményeket akkor sem jár. Plusz van felső határa is a visszatérítésnek, és az adott évit csak jövőre kapnád meg az adóbevallásod elfogadása után.
2021. júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az 1-es írja. Sokan azt mondják ezért a pénzért nem éri meg a macera. Szerintem meg csak az nem hajol le érte, akinek fáj a dereka. :)

Az EP működésének lényege az, hogy oda havonta befizetsz, ami után következő év áprilisában megkapod a befizetéseid 20%-át adójóváírásként, de maximum 150 ezer forintot.

Ha egy szemműtét 300 ezer forintba kerül, akkor utalsz 300 ezer forintot az ep számládra. Tök mindegy, hogy utána elköltöd-e, vagy sem és mire költöd, a 300 ezer forintod 20%-át megkapod következő áprilisban adójóváírásként az EP SZÁMLÁDRA!!! Vagyis nem éri meg, illetve semmi értelme utána megszüntetni rögtön.

2021. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!