Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire bíztok egy olyan...

Mennyire bíztok egy olyan fiatal orvosban, aki az egyetem második felét online végezte?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert végzős orvostanhallgatóként egyre bizonytalanabb vagyok abban, hogy érdemes-e egyáltalán elkezdenem a munkát. Kb. a gyakorlati oktatás kezdete óta van online minden, beteget élőben már évek óta nem láttam, semmi gyakorlati ismerettel nem rendelkezem. Valószínűleg az újabb hullámok és kirendelések miatt a diplomáig nem is fogok új ismeretekkel gazdagodni. Úgy érzem, hogy az egyetem utolsó 2 és fél éve csak időpazarlás volt a tanulmányaimat nézve.

Nyilván nem az én hibám, hogy így alakult, de olyan szintű lemaradásban vagyok (és leszek végzéskor) a "normális" rendszerben végzett orvosokhoz képest, mintha az egyetem fele teljesen kimaradt volna. Nem érzem magam kompetensnek ahhoz, hogy betegekkel foglalkozzak. A környezetem szerint viszont a betegeket ez nem érdekli, ugyanúgy tekintenek rám/ránk is, mint a "rendes" orvosokra. Szóval ez a kérdés, ti mit gondoltok?



2021. júl. 25. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Milyen 2 és fél év?? Te már előtte is önkéntes karanténban voltál? :)
2021. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Haha! Nyugdíjig lesz elég időd bepótolni a beteglátogatás. Ha már eddig eljutottál, abba ne hagyd. Ha emiatt aggódsz, akkor halassz, és menj el doldozni valahova eü területre. Közben tanulj, hogy ne felejtődjön el az a sok ismeret. 3-4 év alatt csak rendeződnek.


Vagy B, végezd el, aztán lesz valahogy. Gondolom attól mert megvan a diploma, még nem leszel egyből főorvos, lesz felettesed, sok-sok tapasztalt kollégád, akikkel konzultálhatsz. Szerinted ők akkora tapasztalattal áltak munkába anno? :) Szerintem majd összecsinálták magukat az első munkanapjukon.

2021. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hú basszus, ez azért durva. Nem is tudom mit mondjak erre. :(
2021. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Tapasztalattal rendelkező orvosokban se lehet bízni sokszor..:)

Legyen annyi emberség benned,hogyha túl nő rajtad,és nem vagy biztos valamiben,felmered vállalni a betegnek,és esetleg ajánlani egy másik főorvost, vagy bármi...és nem felre kezelni, vagy elrontani mégjobban a beteget...(sajnos sok ilyen van)

Kitartást:)

2021. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a gyakorlati részében lemaradásotok van a korábban végzettekhez képest, de az elméletet ti is ugyanúgy megtanuljátok. Bár nem jártam orvosira, de feltételezem, hogy az elmélet az alapja az egésznek, és hogy abból rengeteg van. Aztán ha lesz egy diplomád, utána úgy tudom, hogy rezidens vagy mi leszel, tehát önállóan még nem dolgozhatsz. Azalatt úgyis látsz rengeteg beteget. Hidd el, öt év múlva ott leszel, mint aki normál rendszerben végzett.

Nekem, mint betegnek ez nem jelentene problémát.

2021. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!


Anno amikor hat éve végzés előtt álló medikusként jelentkeztem az első munkahelyemre az akkori leendő főnököm megkérdezte, hogy mikor leszünk orvosok. Én persze rávágtam, hogy júliusban. Erre azt a választ kaptam, hogy szerinte meg öt év múlva, mert kb. addigra lesz akkora szakmai tapasztalatom. Igaza volt, de mind a mai napig van olyan, hogy valamit megkérdezek a kollégáimtól.

Végzés után rezidens leszel, és körül leszel véve idősebb kollégákkal akik tudnak segíteni. Megsúgom, hogy anno a mi oktatásunk sem volt túl gyakorlatorientált. Engem a saját ápolóink tanítottak meg branült szúrni, az urológus kollégák katéterezni... A rezidensképzés az orvosinak gyakorlatilag a meghosszabbítása, az a gyakorlati képzés. Amit igazából egyetemen mi viszonylag jól meg tudtunk tanulni, az az elmélet, meg a belgyógyászati fizikális vizsgálat, anamnézis, jelen panasz státusz felvétel.


Szóval ne keseredj el! Minden rendben lesz. Üdvözöllek közöttünk!

2021. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Azért vagytok ilyen optimisták, mert: vagy nem dolgoztatok soha benne, vagy nem voltatok még rákosak, vagy autoimmun betegek.

Nekem megvan mindhárom, azért tudom, hogy ez ami történik a kérdezővel is, egy tragédia.

2021. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
Még mindig nem értem, hogy maradt ki neki 2 és fél év...
2021. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem "maradt ki", csak online volt. Nem mennék bele a részletekbe, de szerintem akkor is belátható, ha az ember nem "szakmabeli", hogy pl. egy online sebészet gyakorlat, ahol egy oktató beszél zoomon az orvosi szobából nem ugyanaz a minőség, mintha ott lennék és élőben nézném a műtétet, esetleg asszisztálnék is.


Amúgy köszi a biztatást, az egyetemet biztosan befejezem, ha már beleöltem 5 évet. A "B terv" a kutatás-oktatás irány a klinikai orvoslás helyett, szerencsére úgy néz ki, hogy erre is lesz lehetőségem, ha minden a terv szerint megy. Tudom, hogy friss rezidensként sem tud rengeteg mindent az ember, de azért szerintem mégsem várhatom, hogy kb. negyedéves szintű ismereteket tanítsanak meg nekem a kollégáim/feletteseim végzett orvosként. Mikor még "rendes" oktatás volt, akkor is rengeteg lenéző megjegyzést kaptunk ilyen-olyan gyakorlatokon orvosoktól és ápolóktól, hogy mégis hogy akarunk orvosok lenni, ha még *ezt* (mondjuk branül szúrást, varrást, sebkötözést vagy hasonlókat) sem tudjuk másod/harmadévesen. Nem tudom, hogy az idősebb kollégák mennyire veszik majd tekintetbe, hogy mi kb. nem részesültünk gyakorlati oktatásba, de őszintén szólva nincs kedvem a korábbi lenézés és baxogatás sokszorosát átélni nap, mint nap a munkahelyemen.

2021. júl. 25. 14:09
 10/14 anonim ***** válasza:
14%
2 és fél éve max. önként és dalolva választhattad az online oktatást, ha egyáltalán volt.
2021. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!