Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyis szakemberek, ti...

Egészségügyis szakemberek, ti használtok szakkifejezéseket mikor haziorvoshoz mentek?

Figyelt kérdés
Pl orvosi latint stb.

2021. júl. 26. 09:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Orvosoknak ez segítség, vagy csak jót mosolyognak rajtad?
2021. júl. 26. 09:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Önkéntelenül használom. Apu került múlt héten kórházba, nem szándékosan tudattam az intenzíves főorvossal, hogy szakember vagyok, egyszerűen kicsúszott a számon, hogy milyen módszerrel operálták a femurtörését.
2021. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az én háziorvosom tudja, hogy eü-s vagyok, tehát ott ha ilyen van, akkor nem lepődik meg. Máshol is van olyan, hogy egy-egy kifejezés csak orvosi használatban jut eszembe, de nem szoktam közölni alapvetően, hogy szakmában dolgozom. Ma már nem annyira lényeg, mert a neten fent van minden, egy laikus ember is pillanatok alatt megtanulhat bizonyos kifejezéseket, nagy stresszben meg lehet csak úgy jut eszébe.
2021. júl. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annál idegesítőbb, mint amikor bejön egy beteg, és erőlteti ezeket, mert így fitogtatja, hogy ő is. közülünk való. Persze az ésszerűség határain belül nincs ezzel gond, mindkettőnknek egyszerűbb, ha pl.. csökkent vérlemezkeszám helyett thrombocytopaeniát mondok, meg nyilván egyértelmű lesz, hogy egy logikai szál mentén gondolkozunk. De ha fáj a combom, nem azt fogom mondani, hogy " a musculus quadriceps femorisom mentén hyleralgesiam van 2 napja"
2021. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!