Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ügyfélkapuval, EESZT-ben...

Ügyfélkapuval, EESZT-ben mikor lesz elérhető/látható a PCR teszt eredménye?

Figyelt kérdés
Van egy lefoglalt utunk, pénteken indulnánk repülővel. Páromat a háziorvos kis köhögés miatt elküldte PCR-re vidéken (2. oltást kapott júniusban, Pfizer, szerintünk nem Covidos), amit szerdán csináltak meg, de mondták, hogy az eredményt csak csütörtökön küldik Pestre, tehát akkor kezdik vizsgálni. A mintát vevő hölgy mondta, lehetséges, hogy már ma (reggel érkezett Pestre a minta) délután meglesz az eredmény EESZT-ben, eddig semmi. Van esély rá, hogy esetleg hajnalban megjelenik, vagy egyáltalán nem adminisztrálnak, nincs éjszakás műszak erre a feladatra? Valakinek volt hasonló tapasztalata, hogy minden perc számított mikor lesz meg az eredmény? Nem örülnénk, ha lemondanánk az utat, majd egy órával később kiderül, hogy negatív...

2021. júl. 29. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Én novemberben végeztettem PCR-tesztet magánúton, az eredmény a mintavétel másnapján 6:03-kor készült el (értesítést néhány órával később kaptam róla a labortól, azt nem tudom pontosan, hogy az EESZT-re mikor került fel).


Szóval nem lehetetlen, de egyáltalán nem biztos a dolog. Ti "állami" vizsgálaton voltatok, lehet, hogy annak hosszabb az átfutási ideje. Mostanában viszonylag kevés a mintavétel, ami gyorsíthatja a folyamatot, viszont valószínűleg mindenkit elküldtek szabadságra, akit lehetett, ami pedig lassítja. A laborok egyébként általában 0-24-ben dolgoznak.


Röviden: nem lehetetlen, hogy meglesz holnap reggelre az eredmény. Szurkolok, hogy meglegyen és persze hogy negatív legyen!

2021. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ így utólag is, jól jött és mellesleg be is jött. :) Szóval a szerdai (hatósági, nem magán) mintavétel után valamikor csütörtök reggel felküldték Pestre az eredményt (Miskolcról). Ezután péntek reggel 7:19kor lett feltöltve az EESZT-re, ami nekünk jól jött, mert 7:30-ig kellett eldönteni mi legyen. Így megkönnyebbülve tudtunk utazni. Szerencsére a "nyugisabb" időszakban sem ültek a mintán, és ugyanakkorra lett eredmény, mint anno márciusban egy másikról.
2021. aug. 4. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!