Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A katonai eü-s alkalmasságit...

A katonai eü-s alkalmasságit milyen orvossal tudom elvégeztetni, ha a háziorvosommal ez nem lenne lehetséges?

Figyelt kérdés

A papíron, amit kaptam a toborzóirodán az állt, hogy nem feltétlen kell háziorvos elvégezze, bármilyen egészségügyi foglalkoztatottságú személy (tehát egy sima orvos is) jó. Amennyiben a háziorvossal nem oldható meg.

A h.orvosomtól nagyon messze élek már, és nem akarok csak emiatt visszautazni. Nem hiszem el, hogy senki nem tudná ezt elvégezni rajtam.


Az nem lehetséges, hogy a háziorvosom e-mailben átküldje az adataimat egy másiknak és kérelmezze az itteni vizsgálatot?


Vagy hogy tudom elintézni, hogy egy egyszerű orvossal is meglegyen? Mindenhol azt kaptam, hogy háziorvossal kell, de amúgy menjek ide-oda, HÁTHA tudnak segíteni.

A párom háziorvosához mennék ma, aki tudna adni neveket, kiket keressek fel. De ha mégse jön össze, haza kell utazzak, nemde?


Annak is örülnék, ha tudnátok kontaktot írni, helyileg Kakasdon élek, és még Paksot is felkerestem már. De persze ott van olyan kórház, amit csak délután lehet elérni.


Tegnap kezdtem el intézkedni, és elég hirtelen jött az ötlet, de csak egy orvos kellene és minden menne könnyedén. 1 hónapom van. És a tartózkodási helyem nem egyenlő az állandó lakcímmel, nem vagyok bejelentve ide, mert félő, hogy gondokat okozna ott, ahol lakok.

Ha kell, fizetek is érte, csak legyen már valaki.



2021. aug. 6. 07:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Különböző nagyvárosokban magánorvosi centrumokat ajánlok jó szívvel, ott vannak foglalkozás egészségügyi/üzemorvosok.

De ha katona vagy és lesz fegyvered, akkor szükség lesz klinikai szakpszichológusra, hogy beszámítható vagy stb. Legalábbis a pénzügyőröknek ez így volt, amit dolgoztam a szakmában.

A háziorvos csak akkor tud adni papírt ha van uzemorvosi szakvizsgája és megvan a megfelelő háttér.

2021. aug. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*amikor dolgoztam a szakmában (autokorrekt bocsi)
2021. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom önkéntes területvédelmi tartalékos szeretnél lenni. Csak ebben az esetben végezheti háziorvos az alkalmassági vizsgálatot.

Itt II. típusú alkalmasság-vizsgálaton kell részt venni. A háziorvosod nem "kérelmezheti" egy másik orvosnál ezt a fajta vizsgálatot. Ahogy 1# is írta, olyan opciód van, hogy magán üzemorvoshoz mész. A háziorvosodnál is eleve fizetni kell a vizsgálatért.

2021. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!