Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Belföldi nyaralás alatt...

Belföldi nyaralás alatt kiderült, hogy van egy állapotom, amire jó lenne mielőbb gyógyszert kiváltanom. Egy itteni háziorvos fel tudja írni receptre, hogy kiváltsam anélkül, hogy hozzá átjelentkeztem volna, a lakhelyemen lévő körzeti orvosomtól?

Figyelt kérdés

Elutaztunk vonattal, lakhelyünktől 400 km-re belföldre nyaralni 2 hétre.

A nyaralás 2. napján megtudtam magamról, hogy belső élősködőm van (bélféreg), ugyanis megtaláltam többes számú, élő bizonyítékát a WC-ben. Ahhoz, hogy plusz vizsgálatra már ne legyen szükség a féreghajtó gyógyszer felírásához, videóra vettem. Nem jó ezzel a tudattal élni nyaralás alatt(elrontja), de megszakítani sem akarjuk a nyaralást, hogy hazautazzunk. És nem mellesleg egészségügyileg sem jó várni, ha ez olyan fajta, ami hajlamos vándorolni a test más szerveibe (tüdő, máj, szív, szem, stb.)


Emiatt tettem fel a kérdésemet és azért, hogy más is tudja majd, hogy mit tudna tenni egy hasonló helyzetben.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. aug. 9. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod a lakóhely szerinti háziorvosod, akihez jársz, ő e-receptként elteszi felhőbe, te pedig az ország bármelyik gyógyszertárában ki tudod váltani.

Problem solved.

2021. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*felteszi
2021. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első, köszi a villám gyors választ! Holnap megpróbálkozom ezzel. Remélem elég lesz a háziorvosomnak indoklás képpen, hogy nyaralok és a recept kiíráshoz bizonyíték képpen pedig a videó.

Meglátom.

2021. aug. 9. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!