Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felnőtt mandulaműtétről...

Felnőtt mandulaműtétről tapasztalatok? Kérlek nyugtassatok meg!

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, szó szerint rettegek. Nem a fájdalomtól félek, hanem hogy vérmérgezést kapok, elrontanak valamit és meghalok.

2021. aug. 11. 07:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Mivel a felelmeid irracionalis alapon nyugszanak, mindegy mit irunk, ugysem fogod elhinni. Kezeltetni kene a fobiaidat, de nem a gyk-n.
2021. aug. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért is irracionális? Nem egy meg nem két olyan esetről hallottam már, hogy bizony belehaltak a mandulaműtétbe. Volt akit utóvérzés vitt el, volt akit vérmérgezés.
2021. aug. 11. 07:51
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Feltétlenül szükség van erre a műtétre?
2021. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
ez csak egy mandulamutet..😀
2021. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek 35 évesen vették ki,semmi baja nem történt.
2021. aug. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 (Kerdezo) azt is megnezted, milyen aranyban alakulnak ki ilyen sulyos szovodmenyek? Mert en igen: kb. 40000 mutet kozul egynel van valamilyen nemkivanatos mellekhatas, ezeknek elenyeszo resze lesz sulyos vagy epp eletveszelyes.


De mint mondtam, tok mindegy mit irunk, tok mindegy milyen statisztikat idezunk, te biztosan csakis azokat a szamokat fogod meglatni, amik a te rettegesedet igazoljak. Te ettol rettegni akarsz, te martirkodni akarsz, te figyelmet akarsz, nem a valosagot.

2021. aug. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szinte biztos, hogy muszáj kivetetni. Krónikus gyulladásban van.


Tudom, hogy ez "csak" egy mandulaműtét, de felnőtt korban nagyon kockázatos és állítólag fájdalmasabb a szülésnél is.


Az én ismerősöm meg 46 évesen belehalt..nem tudom mit rontottak el, de ez borzasztó.

2021. aug. 11. 08:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérlek próbáld meg vmivel megnyugtatni magad. Szerintem igenis sikerülhet.


Nekem 25 éves koromban vették ki. Előtte volt egy "félrenyelek-megfulladok" fóbiám, gondolhatod, mennyire szuper boldog voltam egy ilyen műtét miatt...


A műtét fájt, utána nem volt fájdalomcsillapító (pedig ez nem ma volt), úgy adott a nővér végül a pult alól.


Utána egy hónapig haldokoltam a fájdalomtól. Nem a torkom fájt, hanem a fülem. Pedig erős fájdalomcsillapítót szedtem naponta háromszor. Annyira fájt, hogy sírtam, amikor ettem.


Na de ezek mind elmúltak (szerintem pl. az elhúzódó fájdalom ill. a fülfájdalom pl. nagyon ritka lehet) és élek. :)


Esetleg igyál nyugtató teákat (javaslom a levendulát, a hársfát és a kamillát), próbálj meg a neten vmi nagyon egyszerű lazító gyakorlatot keresni és csináld is.


És hát igen, a műtét napján és az azt követő pár napig lehet, hogy halálfélelmed lesz (nekem más műtét kapcsán volt), de hidd el, nem lesz semmi baj és el fog múlni a fájdalom és a félelem is.

2021. aug. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Én is sokmindenkit végigkérdeztem mikor úgy volt, hogy kelleni fog, én egy közös dolgot hallottam vissza szinte mindenkitől. Altatást kérjél! Megpróbálnak lebeszélni, nincs rá szükség, hipphopp túl vagy rajta csak bonyolítja a dolgokat, sőt olyat is hallottam, hogy azt állították nem is lehet altatni ami hazugság. Nos ezt a részét bánta meg mindenki, altatáshoz ragaszkodna ha mégegyszer előtte állna.
2021. aug. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9

Lehet, hogy jobb altatásban, de hidd el, nagyon hamar kész a műtét. Pár perc (kb. 4-5). Úgyis ELŐTTE fél az ember (viszont adnak nyugtatót) és UTÁNA fáj úgy igazán.


8-as voltam

2021. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!