Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek , elegendő a...

Mit tegyek , elegendő a háziorvostól ki állított igazolás ?

Figyelt kérdés

Eü dolgozó vagyok. Na most már itt van ez a kötelező oltás. Jelenleg antitestjeim vannak mivel át estem a betegsegen.

Régebb volt egy csúnya allergiás reakcióm egy egyszerű fájdalom csillapító bevétele után , ügyeletre is kerültem.

A háziorvosom ezért nem igazán ajánlja a védőoltást. Én meg ha nem oltatom magam akkor oda lesz a munkahely.

Ne értsetek félre , nem kijátszani akarom az oltást.


2021. aug. 28. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem foglalkoztak az antitesttel, meg az alapbetegségeimmel(szintén EÜ dolgozó)
2021. aug. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
A háziorvosod egy idióta. Oltasd be magad!
2021. aug. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

(4) Az (1)-(3) bekezdés szerinti kötelezettség alól mentesül az a foglalkoztatott, aki részére egészségügyi indokból ellenjavallt a védőoltás felvétele, és ezt az (5) bekezdés szerinti orvosi szakvélemény is alátámasztja.


(5) Az orvosi szakvéleményt a foglalkoztatott kezdeményezésére, a háziorvosának javaslata alapján a munkáltatója szerint illetékes foglalkozás-egészségügyi szolgálat szakorvosa, ennek hiányában a foglalkoztatott (1) vagy (2) bekezdés szerinti jogviszonyának keretében végzett tevékenységre való egészségügyi alkalmasságának elbírálására jogosult más orvos adja ki.


Tehát a házorvosi javaslat még nem elég. A rendelet szerint az antitest nem számít, oltás kell (vagy igazolt ellenjavallat).


[link]

[link]

2021. aug. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
3-as jól leírta. Nálunk a körlevél is erről szól, antitestről szó nincs. Háziorvos ad neked erről egy szakvéleményt az az első, de az üzemorvos hoz végső döntést.
2021. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!