Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánúton készülök műtétre. A...

Magánúton készülök műtétre. A háziorvosom kiírhatja-e a szükséges vérvételt ehhez?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, ha a műtétemet magánúton intézem, megcsináltathatom-e az EKG-t, vérvételt állami egészségügyben? Korábban ennek nem volt akadálya, de kíváncsi vagyok, hogy jelenleg is van-e rá mód.

#vérvétel #egészségügy #műtét #magáegészségügy
2021. szept. 7. 14:01
A kérdező szavazást indított:
Igen, ki tudja írni a háziorvos és megcsinálják neked.
Nem, magánban kell csináltatni ezeket.
8 szavazat
1 2 3
 1/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?
2021. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezért kérdezem. :)
2021. szept. 7. 15:49
 3/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Lehet.
2021. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha a műtétedet magánúton intézed, miért nem akarod a vérvételt is magánúton intézni? Arra sajnálod a pénzt?
2021. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
4-es, igen, sajnálom rá a pénzt.
2021. szept. 8. 14:18
 6/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én a bőrgyógyászhoz elmentem TB-sre, javasolt műtétet és elmentem magánba. Simán lehet ilyet, semmi nem tiltja.
2021. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
6-os, ilyet én is csináltam. De kellett hozzá neked vérvétel, EKG vagy bármi ilyesmi, amit még államiban csináltattál meg?
2021. szept. 8. 14:34
 8/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem kellett ide jelenleg, de megcsináltattam a vérvételt, mellkas rtg-t, mondjuk ez csak önszorgalom, ha esetleg mégis kellene valahova.
2021. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: a műtétre nem sajnálod? Pedig az biztos többe kerül. Az előkészítés pedig a műtéthez tartozik.


Ez pont olyan, mint amikor valaki elmegy egy orvos magánrendelésére, természetesnek veszi, hogy kifizeti ennek az árát, de ha az orvos laborvizsgálatot javasol, azt már egyáltalán nem akarja fizetősen elvégeztetni, inkább bepróbálkozik a TB finanszírozott laboratóriumban.

2021. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

De, 9-es, a műtétre is sajnálom, de mit tehetek, ha az állami egészségügyben nem látnak el rendesen?? Engedtessék meg miután rengeteg pénzt fizetek az államkasszába TB címen és soha nem járok orvoshoz, csakis magánúton külön biztosítással, hogy én is nettó befizetőként kb. 5 év után először egy rohadt vérvételt igénybevehessek.

Vagy szerinted az ember jókedvében választja a fizetős egészségügyet ebben az országban?

2021. szept. 9. 00:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!