Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét utáni tapasztalatok?

Mandulaműtét utáni tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most van 3.napja,hogy kiműtötték a torokmandulámat. Sokat olvastam mások tapasztalatairól, ezért is furcsállom, hogy nekem az elmúlt napokban csak minimális fájdalmaim voltak. Fájdalomcsillapítót evés előtt szedek, meg estére is egyet. Éjszaka óránként, másfél óránként felkelek magamtól inni, hogy ne száradjon ki. Az egyetlen, ami még problémát okoz az a szám fokozatosan nagyobbra nyitása. Enni tudok, viszont nem nyílik a szám annyira.

Esetleg tudnátok tapasztalatokat írni? Volt e még olyan akinek hasonlóan fájdalommentesen teltek az első napok? Őszintén, furán hangozhat de kicsit kezdek aggódni amiatt, hogy nem fáj, hogy rosszul csinálok valamit és emiatt van ez. 20/L



2021. szept. 10. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Aggódsz, hogy nem fáj? Hát, nagyobb bajod ne legyen!
2021. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mivel azt mondta az orvos is, hogy a fájdalom a gyógyulás jele, így igen, aggódok.

Minek szólsz hozzá, ha semmi érdemlegeset nem tudsz? Aztán a te fajtád az amelyik szabályosan megsértődik ha lepontozzák a válaszát.

2021. szept. 12. 19:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok, hogy nekem anno igencsak fájt, de nekem még a gyerekkori módszerrel csinálták. Olyat azonban, hogy a sebfájdalom elmaradása rosszat jelentsen, még nem nagyon hallottam.
2021. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg arra nem emlékszel, hogy a szád kinyitása nagyjából mennyi idő alatt sikerült rendesen?

Nekem kicsit nehézkesen megy, de napról-napra egyre jobban nyílik.

2021. szept. 12. 22:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A lehordott első válaszoló voltam :) Hát arra sajnos már nem emlékszem, csak arra, hogy a nyelés ment nehezen, de a doktornő erőltette, már aznap este, mondván, amit nem használnak, az elrozsdásodik. Először levest, némi grízzel, aztán fokozatosan darabosat is. Másnaptól már csak apró kellemetlenségeim voltak, legalábbis ha bevettem a fájdalomcsillapítót. Tíz napig voltam otthon, erre emlékszem, a végére már szerintem kábé százas voltam. De kisgyerekkorban más módszerrel vették vagy veszik ki, mint felnőtteknél, sokkal drasztikusabban, és nem tudom, nálad mi van érvényben a sebzáródást illetően. Szakorvost kéne kérdezgetned, lehetőleg aki operált.
2021. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A környezetemben is a legtöbb embernek máshogy vették ki, ezért se tudok tőlük kérdezni. Mások meg vagy nem emlékeznek vagy teljesen máshogy mentek rajta keresztül (többször előforduló bevérzéssel például). Ezért is érdekelt különböző emberek tapasztalata, akik különbözően élték meg, mivel eddig bárhol olvastam pokolként jellemezték. A szakorvosomat meg ugye nem zaklathatom minden apró-cseprő aggodalmammal.

Örülök, hogy leírtad a te tapasztalaid, köszönöm!

2021. szept. 12. 23:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, az én szakdokim is a bevérzéstől való félelmével nyomasztott, de aztán nem lett belőle semmi.

Szívesen, és örülj, hogy túl vagy rajta, és TÉNYLEG az legyen a legnagyobb gondod, hogy nem fáj eléggé!

2021. szept. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem 15 éve, még gyerekként vették ki (akkor is már másodjára, már 3 évesen is kivették egyszer csak abból már semmire nem emlékszem kb.), de arra emlékszem hogy egy hónapig kb. fájt még utána, és jó pár napig alig ehettem valamit, utána is főleg levest, főzeléket meg ilyesmit. Meg arra emlékszem hogy másnap, miután hazamehettem, este hánytam, vélhetően az altatógáz késleltetett hatása miatt, és az veszélyes volt ugye a sebre.
2021. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Altatógáz, ez érdekes. Nekem gyerekként semmi ilyesmi nem volt.
2022. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Viki0802 válasza:

Sziasztok!

Gondoltam megosztom én is a tapasztalataimat, hogy másoknak egy kis "segítség" legyen.

Engem 2023.09.25-én műtöttek 32 évesen altatásban, első három napon az úgy eltelt, volt fájdalmam de nem olyan erősen, majd a 4.ik naptól a 8ik napig szörnyű fájdalmaim voltak napi 4 db cataflam-v vettem be, hogy kibírjam valahogy a napokat, éjjeleket nem aludtam a fájdalomtól. Az evés az katasztrófa az első naptól a 8ik napig, alig tudtam enni valamit a fájdalomtól, egy kenyér belet tömködtem magamba sok sok vízzel, mert csak azzal ment le annyira fájdalmas volt a nyelés, próbáltam főzelékeket enni, ami le le csúszott, de abból sem sok.Fontos még, hogy darabos ételt is kell eszegetni, rohadt kellemetlen de muszáj,hogy a seb szépen le tudjon válni. Nekem az 5-6ik nap volt a legfájdalmasabb akkor válhatott le a sebem.

10ik napomon járok az étkezés egy fokkal jobb, de kell hozzá sok sok víz, hogy tutira lemenjen az étel, ma már nincs az a nagy fájdalom, tudtam csökkenteni a gyógyszer adagomat is, most jelenleg napi 3at szedek, bízzok benne, hogy hamarosan már nem kell szednem és minden olyan lesz mint volt, hogy tudok enni rendesen. :)


A lényeg, hogy sokat feküdj az első hétben, nem szabad fizikai munkát, hajolgatni, emelgetni, hogy nehogy bevérezzen a seb. Zuhanyozni szabad de forró vízbe NE, mert az elősegíti a bevérzést mivel az ereket tágítja.

Én a 10ik napon mostam hajat, mert ugye azt se szabad 1 hétig.


Sok sok vizet próbáljatok inni, nem baj ha csak kortyokat de kb 10-15 percenként, hogy a seb ne száradjon ki, mert ha kiszárad rohadtul tud fájni meg lassabban gyógyul. Mindig nedvesen kell tartani.

2023. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!