Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtörténhet ezek után? Így...

Megtörténhet ezek után? Így meg lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Júliusban beadattam egy kétadagos koronavírus elleni oltás elsö adagját, de súlyos mellékhatásaim lettek, így nem adattam be a másodikat.

Tehát ma már valószínűleg nincs védettségi igazolványom. Most viszont egy tervezhetö kis mütéthez szükségem lenne védettségire.


Kérdéseim


1 Koronavírus fertözés nélkül, önmagában csupán vakcina beadás után keletkeznek olyan koronavírus antitestek, amelyek hasonlóak ahhoz, mint amilyet a víruson átesettek szervezete termel?


2 Ha vakcina beadás után tényleg keletkeznek koronavírus antitestek, akkor egy vérvételes antitest vizsgálat (SARS-CoV-2 Igg antitest vizsgálat) után, amennyiben találnak elegendö koronavírus antitestet a véremben, ez alapján igényelhetek védettségi igazolványt?


2021. szept. 15. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Antitest keletkezik,de egy oltás után nagyon gyorsan csökken is ezért kell a 2.oltás.


Kérhetsz antitest vizsgálatot de egy oltás után nem lesz elegendő a szervezetedben.Viszont honnan tudod,hogy nem estél át rajta?

Ismerősömnek semmit tünete nem volt mégis volt sok antitestje meg is kapta az igazolványt.

Egy próbát megér.

2021. szept. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megpróbálhatom a vérvételt.


De ez a vakcina általi antitest akkor ugyanolyan antitestnek számít, mint a vírus után?


Tehát ha valahogy mégis lenne elegendő antitestem, akkor így is megkapnám a védettségit ugye?

2021. szept. 15. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát azok a tesztek úgy működnek ha jól tudom,hogy kijelzi hogyha fertőzésen estél át,illetve másik csík az antitestet. Kollégám ilyen csinált és kimutatta hogy fertőzésen nem esett át de van elég antitestje.

Ha van elég akkor szerintem megkapod,bár 1 oltás után kicsi az esély.

2021. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit görcsöltök itt a tesztekkel?

Sajnos 1 oltással is van korlátlan védettségi igazolvány. Magad is ellenőrizheted.

2021. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!