Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudok felnőtt háziorvos...

Hogyan tudok felnőtt háziorvoshoz átjelentkezni?

Figyelt kérdés

Májusban lettem 18, azóta nem voltam orvosnál, viszont holnap kéne mennem mert beteg vagyok. Már megvan hogy kihez akarok menni, a családból mindenki oda jár.

Ha bemegyek a rendelőbe, mit mondjak neki? Ott egyből át tudok jelentkezni hozzá, illetve meg tud vizsgálni és tud igazolást adni?


2021. szept. 19. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmész ahhoz a dokihoz, akihez át szeretnél menni. Viszed a tárcádat, benne az irataiddal, kártyáiddal. Mondod mit szeretnél, és ha átvesz, akkor az asszisztens vagy ki a fene intézi.


Én 15-16 évesen mentem át felnőtt dokihoz. Vittem az irataimat, és a dokinak az asszisztense(?) elintézte a többit, én csak adtam amit kért és aláírtam egyet s mást, plusz azt hiszem volt néhány kérdez-felelek, hogy van-e szívbetegségem, allergiám, stb. Még csak szülő sem kellett hozzá.


Onnantól, hogy átjelentkeztél, mehetsz a dokihoz, megvizsgál, ír neked. Nálunk legalábbis így volt.

2021. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelen pillanatban ne allits be csak ugy sehova, idopontot kell kerni a korona miatt, nalunk legalabbis most ez a rendszer. Egyebkent ez ugy mukodik, hogy felhivod az uj orvost, akihez tartozol, elmondod, mit szeretnel, aztan ennyi, o majd intezi a tobbit, neked nincs teendod vele.

Viszont en ugy tudom, hogy 19 eves korig lehet maradni gyerekorvosnal, nekem legalabbis ezt mondtak anno, igy maradtam.

2021. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És milyen iratok kellenek az átjelentkezéshez? TAJ kártyám sajnos nincs (nem is emlékszem hogy valaha is lett volna), van valami papír fecnim amire elvileg a TAJ számom van írva, de az is nagyon régi és azt se tudom hogy egyáltalán érvényes-e. De van személyim, diákigazolványom, lakcímkártyám. Ez elég így, vagy muszáj TAJ kártya?
2021. szept. 19. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Taj szam kene legalabb, de kartya se rossz, ha van.

Ha ha nem vagy benne biztos, hogy jo szam van meg, akkor inkabb menj es csinaltass ujat, 2 perc alatt kesz.

2021. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp muszáj a TAJ kártya, hisz az a lényeg. Ha nem érvényes, de ha diák voltál, akkor az, a száma nem változik, az ugyanaz lenne, ha kapnál-intéznél másik kártyát. A száma mindenképp kell, de ha kérik bemutatásra a kártyádat, akkor a helyi kormányablaknál intézheted.
2021. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!