Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üdv! Mik a kritériumok felnőtt...

Keichii kérdése:

Üdv! Mik a kritériumok felnőtt pelenka receptre iratásához?

Figyelt kérdés

21/(F) éves leszek, viszont találtak nálam vese problémát. A helyzet az, hogy a vizeletem nem tudom tartani rendesen, 2 perc után nagyon kellemetlen vissza tartani. Urulógusnál már voltam, CT-re, laboratóriumi vizsgálatra, és pszichológushoz is elküldött. A CT 23.-án lesz, csak utána lesz több eredmény. Állandó jelleggel pelenkát hordok, viszont pont itt jön képbe az ami a legjobban érdekel. Mennyi az esély rá, hogy adnak szakorvosi javaslatot? Nyilván az urulógusnál is pelenkában voltam.


A vesémmel kapcsolatban:

A bal oldali: 128x59mm, parenchyma átlag vastagsága 19mm, pangás nincs.


Jobb oldali (ahol problémát találtak): 67x29mm, parenchyma átlag vastagsága 6mm, felső harmadban és az alsó harmadban centrálisan cystosus szerű képlet látható, valamint 13mm kissé echodúsabb terület észlelhető.


Ez az urulógusi lelet.


A CT után is jelentkezem majd a további fejleményekkel.

Mint írtam, ha már kénytelen vagyok pelenkát hordani, akkor ha megoldható lenne,a havi 4500 forintot jó lenne lecsökkenteni 1000 forint környékére. Nem tudom pontosan mennyi kedvezmény jár rá, ha receptre van íratva.


Köszönöm szépen, ha végig olvastad, esetleg válaszolsz.


Mindenkinek szép napot kívánok!



2021. szept. 20. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazából, amiket leírtál nem olvastam végig, de szakorvosi javaslat kell hozzá, és korlátozott a havi darabszám is.
2021. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok, van némi bele látásom. Viszont a szakorvosi javaslatot még nem kaptam meg. Nem vagyok benne biztos, hogy megfogom, de ameddig nem lenne jobb megoldás, addig jól jönne.
2021. szept. 20. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem.

Tudod, hogy hogy működik a dolog, de akkor most kiskaput keresel, vagy mi?

Te magad írtad, hogy tisztában vagy azzal, hogy csak szakorvosi javaslattal TB támogatott.

"de ameddig nem lenne jobb megoldás, addig jól jönne."

Mi jönne jól?

2021. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, hogy meg tudjam, milyen feltételek alapján írják fel receptre a felnőtt pelenkát.


Nem kiskaput keresek. Le írtam, hogy nem tudom tartani a vizeletem.

Ha tudnám, hogy működik a dolog teljes mértékben, nem tettem volna fel egy ilyen kérdést.


A jobb megoldás alatt azt értettem, hogy fenáll a műtét lehetősége is, mint opció. Ha pedig arra van szükség, nem hiszem, hogy rögtön másnap, vagy akár az azt követő hónapban már megműtenének.


És addig jobb lenne, ha olcsóbban hozzá tudnák jutni a pelenkához, ha már szükséges.

Remélem így már érthető.

2021. szept. 20. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:

"Köszönöm szépen, ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok, van némi bele látásom."


"És addig jobb lenne, ha olcsóbban hozzá tudnák jutni a pelenkához, ha már szükséges."


Nem akarlak bántani, de a saját kommentjeiddel is tisztában vagy?

Tudod, hogy nem lehet, de meg kérdezed, hogy hogyan lehet?

2021. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy mit írok le.


Akkor még egyszer. Mert úgy látom sajnos nem érted a fennálló helyzetet.


Adott egy vizelet tartási probléma, ami még jelenleg kivizsgálás alatt van. Emellett találtak vese problémát is.


A kérdés pedig nem más, mint: mik a feltételek, ahhoz, hogy szakorvosi javaslatot kapjak?


Nem tudom milyen lehetőségek lesznek, miután van már konkrétabb eredmény, ezért próbálok előre érdeklődni.


Nem tudom, hogy gyógyítható-e, viszont amíg tart ez a vizelet tartási probléma, és ameddig próbálnának kikezelni (ha lehetséges), addig jobb lenne, ha olcsóbban meg tudnám vásárolni.

2021. szept. 20. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok butaságot írni, de remélem gyógyítható lesz az állapotod. De ha még sem lenne gyógyítható, akkor érdemes lenne Urulogusnál érdeklődni az Orvosi szakértői vélemény írásáról az Inkontinenciádról. És mellette érdeklődni, hogy az Orvosi Szakértői vélemény mellett, hogy lehet-e igényelned a Magyar Államkicstárnál Emelt összegű családi pótlékot.


De a Magyar Államkicstárnál is érdemes lenne érdeklődnöd, mert az Emelt családi pótlék tartós maradandó betegség után jár. És az Emelt családi pótlék mellett közgyógy igazolványra is jogosultá válhatsz, amitől olcsóban tudja az Urológus felíratni vagy a felnőtt házi orvos a pelenkát számodra.

2021. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Üdv! Voltam CT-n, van is eredmény.

Úgy néz ki minden rendben. Ott nem találtak semmilyen elváltozást.


Emelt családi pótlékra nem vagyok jogosult, utána olvastam.


Szóval ennek vagy neurális eredete lesz, vagy pszichés. A kettő közül valamelyik.


Nefrológiára kéne még mennem, kideríteni majd a pszichológus után (ha feltehetően nem pszichés oka van), hogy akkor idegi alapon van e nálam ilyen betegség.


Köszönöm szépen a választ. :)

2021. szept. 24. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok butaságot írni, de ha lenne egy férfi párom aki szintén inkontinens lenne, és nem tudna közgyógyra felíratni pelenkát mert nem lenne jogosult rá, akkor nappalra maradna az elobhatós pelenka míg éjszakára pedig a mosható pelenka lenne rajta.
2021. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!