Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem látják el az oltatla...

Miért nem látják el az oltatlanokat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem jut el az agyamig, hogy ilyen megtörténhet. Annyira gusztustalannak tartom, amit megengednek maguknak, hogy nem találok szavakat. Sokan betegség miatt nem tudják oltatni magukat, tőlük megvonják az akár életmentő kezeléseket is. Miért fajult eddig ez az egész? Jogilag ez mennyire van rendben? És tudom, hogy mindenki ezzel jön, de ha odamegyek az orvosiba és hazaküldenek, akkor miért kell fizetni a TB-t? Annyira elszomorító ez az egész, tényleg szóhoz sem jutok, fel sem fogom igazán, hogy ezt megtehetik.
2021. szept. 20. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Ellátják az oltatlanokat is, csak vinni kell negatív PCR tesztet. Így tehát nem igaz az a kijelentés, hogy nem látják el az oltatlanokat. "Sokan betegség miatt nem tudják magukat oltatni" ez sem igaz. El kell olvasni az alkalmazási előírást (link lent). Ott ellenjavallatnak csak és kizárólag az szerepel, hogy allergia valamelyik összetevőre. Nem gondolom, hogy nagy tömegben vannak emberek, akiknek hivatalos papírjuk van arról, hogy allergiásak a dinátrium-hidrogén-foszfát-dihidrátra. 1000 oltatlanból 999 azt mondja, hogy valami miatt őket nem "lehet" beoltani. Ez egyszerűen nem igaz. Nincs olyan betegség, amit ellenjavallata örökre lenne a Pfizer oltásnak. Nyilván ha valaki lázas, akkor nem oltják, de két hét múlva már oltható.


Tudom, jól le fognak pontozni az oltásellenesek, de attól még a fent leírt tények tényk maradnak.



[link]

2021. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Gusztustalan, hogy itt is mennyire védik ezt az undorító covid rendszert/hisztériát...
2021. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

"Sokan betegség miatt nem tudják oltatni magukat, tőlük megvonják az akár életmentő kezeléseket is. "


Ezt honnan veszed???

1. Sürgősségi beavatkozásokhoz nem kell védettségi kártya, csak az elektív, invazív beavatkozásokhoz.

2. Ha valaki nincs beoltva, negatív PCR teszt birtokában ugyanúgy ellátják.

3. Amennyiben valaki valóban nem kaphat oltást, annak szakorvos igazolja. Ebben az esetben a PCR teszt ingyenes.


Szóval ne Facebook csoportok posztjaiból tájékozódj! A rendelet egyértelmű.


#1: Betegség valóban nincs, ami ellenjavallata lenne az oltásnak, de kezelés már igen. Daganatos beteg vagyok, én megkaohattam mindkét oltást, de nekem is meg volt határozva, hogy mikor. Viszont vannak olyan ismerőseim, akik csak a teljes kemósorozat után megadott idővel olthatók. Illetve transzplantáció után sem lehet azonnal oltani.

2021. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as tiszta szívemből kívánom, hogy a jó Isten gyógyítson meg Téged!🙏🏽

És mindenkinek köszönöm a tájékoztatást!

2021. szept. 20. 22:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy beoltassák magukat. Minden más út (PCR teszt, antitestvizsgálat) fizetős, és sokan nem engedhetik meg maguknak.

Nagyon sokan allergiásak a polietilén-glikolra, csak nem tudnak róla, nem is vizsgálja senki. Most már ott tartunk, hogy nagyon kevés olyan betegség vagy állapot van, ami esetén ellenjavallt az oltás, így elég nehéz orvosi véleményt szerezni erről.

3-as jól írja, sürgősségi ellátáshoz nem kell semmi, szép is lenne, ha egy baleset után az oltatlanokat ott hagynák az út szélén. Ha jól tudom, nem invazív ellátáshoz (pl. külső vizsgálat, járóbetegellátás, terhesgondozás) sem kell, tehát háziorvoshoz, egyes szakrendelésekre is elmehetsz. Tervezett invazív beavatkozásokhoz (pl. sebészet, fogászat) viszont kell a kártya, vagy negatív PCR teszt.

2021. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!