Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes szűrővizsgálatokra...

Érdemes szűrővizsgálatokra járni ha embernek nincs pénze a mai eü rendszer mellett?

Figyelt kérdés

Ismerős rokon részt vett egy vércukor szűrésen.. és magas lett a cukra. Háziorvoshoz ment az oda dobott neki egy rakat prospektust mondta ez van tanuljon.. azóta próbál tájékozódni de hát normális orvosi segítség kéne amit nem kap meg. És ez csak egy cukorbetegség.. hallom daganatosokkal is alig foglalkoznak, hosszú várakozási idő ezalatt az embernek csak a betegség tudat és stressz marad hát így lehet jobb homokba dugni a fejed ha így is úgy is meghalsz...


És sokszor tévesen ijesztegetnek aztán ez csak egy stressz faktor...


2021. szept. 29. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, egyrészt nyomasztják az embert, hogy felelőtlen ha nem jár szűrővizsgálatokra, de a gyakorlatban még komolyabb (meglévő) bajokkal is elhajtanak...

"Ha van sapka, az a baj..."

Én most küzdök egy betegséggel, de ez az orvoshoz járkálás, bizonytalanság, esetenként rossz bánásmód szerintem mégegyszer ugyanakkora stressz. :/ És a magánellátás se mindig olyan jó, csak még egy rakás pénzt is otthagysz...

Szóval egy dolog, hogy mi lenne az ideális, egy másik meg a realitás...

Úgyhogy én a magam részéről csak akkor megyek, ha komoly baj van... Tudom, nem így kéne...

2021. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy optikus mesélte annó, hogy ezek az "ingyenes" látásvizsgálatok mind páciens szerzés miatt kerülnek megrendezésre.

A torz eredmény tudatában önmaguk kezdik tönkretenni a látásukat a túlbuzgó emberek (kivéve akik tényleg nem látnak jól).

2021. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én már nem járok szűrővizsgálatokra. Fiatalabb koromban még mentem szorgalmasan, de mindenhol találtak valami problémát, amivel aztán szaladgálhattam egyik vizsgálatról a másikra (pedig akkor még egészséges életet éltem). Szerencsére a legtöbb ilyen esetben kiderült, hogy nincs nagy gond, így maradt "csak" a sok idegeskedés. Elegem lett, most már csak akkor megyek orvoshoz, ha magam érzem, hogy gond van (50 éves elmúltam).
2021. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!