Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bármelyik városban igénybe...

Bármelyik városban igénybe vehetem a sztk szakrendeléseket?

Figyelt kérdés
Mivel elköltöztem otthonról tanulni, nem tudok iskola miatt hazajárni orvoshoz. Nincs itteni lakcímem. Tudnátok tájékoztatni, hogy ezek a dolgok hogy működnek? Köszi!

2021. okt. 7. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Területi ellátási kötelezettség van.

Ez alól kivétel a sürgősségi ellátás, és a magánrendelés.

Tehát, nem. Legalábbis TB alapon nem.

Legalább a tartózkodási helynek (ideiglenes lakcím) egyeznie kell.

2021. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, en voltam mar nogyogyasznal, ful-orr-gegeszeten, urologusnal mas varosban sztk-ban, nem volt gond.

Azonban amikor haziorvoshoz mentem, mert nagyon beteg voltam, akkor elegge huzta a szajat, hogy miert nem a sajatomat kerestem inkabb (ja, 200 kilometerrel arrebb, koszi), de ellatott, felirta a gyogyszert.

2021. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló írja, területi ellátási kötelezettség van.

De ez nem azt jelenti, hogy nem fogadhatnak, hanem azt, hogy nem kötelesek fogadni.

Van, ahol nem csinálnak problémát belőle, van, ahonnan még elküldenek.

2021. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szakrendelők és háziorvosok csak azokat kötelesek ellátni, akik körzetileg (az állandó vagy ideiglenes lakcímük alapján) hozzájuk tartoznak. Az esetek többségében elküldik a területileg nem hozzájuk tartozó betegeket.
2021. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!