Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kiskoromban asztmás voltam,...

Ha kiskoromban asztmás voltam, akkor beadathatom a koronavírus elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Az asztma ugyebár krónikus betegség, kiskoromban az voltam, kezeltük is, de már elmúlt. Ami hatást a mai napig érzek az, hogy gyengébb az immunrendszerem és tüsszögök a házi portól, pollentől. (de nincs róla papírom, hogy ezekre konkrétan allergiás lennék, mert nem voltam allergia teszten, csak tudom, hogy ezek ezt válják ki.) Szerintetek jelent valami veszélyt az oltás? A pfizer oltóanyagra gondolok elsősorban, de úgy általánosságban is érdekel az összes olóanyagra nézve.

(aki csak észt osztani szeretne kérlek kíméljen)



2021. okt. 13. 16:10
 1/10 A kérdező kommentje:
(17L)
2021. okt. 13. 16:13
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted pár random gyakoris válaszoló miért tudná ezt jobban megválaszolni mint az orvsosod?
2021. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Beadathatod, nem jelent veszélyt. Én asztmás vagyok, pfizert kaptam. Semmiféle gondot nem okozott.
2021. okt. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlt, illetve jól kezelt asztma nem ellenjavallat. Beadathatod az oltást. A papíron úgyis nyilatkozni kell, hogy milyen betegségeid vannak, írd be, hogy ez volt, de már nincs. Az oltóorvos fogja eldönteni, hogy beolt-e, az alapján, amit írtál, be fog oltani.
2021. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Asztmásoknak ajánlott.

De tényleg nem jó helyen kérdezed. Rengeteg itt a kamuzó 8 általánost végzett előítéletekkel fűtött "szakértő ". Mi van ha valaki olyanra hallgatsz aki a Balatonra is azt mondja, hogy egy tenger? Megéri?

2021. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak hogy beadathatod, de ajánlott is beadatni.
2021. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nyilván nem ez alapján fogom eldönteni hogy beadatom-e vagy sem, csupán a véleményetekre voltam kíváncsi. Természetesen orvos véleményét is kikérem.
2021. okt. 15. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ferjem is csak 1x vagy talan 2x kapott rohamot meg kisgyerkkent,azota semmi nem jott elo nala halistennek. Kinait kapottsemmi baja. Orvos is mondta,hogy nem kizaro tenyezo. 26 eves.
2021. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na én durván asztmás voltam gyerekként, kórházban is voltam miatta nem is egyszer, simán megkaptam az oltást. Mára nincsenek durva rohamaim, csak a megelőző gyógyszert kell szednem. Sokat javultam idővel.
2021. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én aktív aszthhmásként is megkaptam, semmi bajom nem volt
2021. dec. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!