Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az MR vizsgálat okozhat...

Az MR vizsgálat okozhat rákot, génkárosodást?

Figyelt kérdés

Volt egy mri vizsgálatom, ami utólag kiderült, hogy nincs bajom.

Félek, hogy ez a mágneses hatás okozhaz rákot, gén károsodást. Annyira elvagyok keseredve.

A kontrasztanyagjáról is nagyon rosszakat olvastam, hogy lerakódik az agyban, akár agykárosodást is okozhat, vagy akár évek múlva megmerevedhetnek a belső szervek tőle.

Nem tudok aludni ezek miatt, teljesen belebetegszem ebbe.


Sajnos alapból hipohonder vagyok,azonban ezeket tényleg írják a neten, több cikk is foglalkozik ezzel.


Mit tegyek, hogy ne idegeskedjek ezen utólag? Gondolkodom, h visszamegyek a neurológushoz, aki beutalt és megkérdezem erről a véleményét.

Fiatal vagyok nagyon és még szeretnék sok-sok évet élni és nem akartam ártani magamnak a vizsgálattal.


Köszi előre is, ha válaszoltok! Ahh:(



2021. okt. 14. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem gondolod, hogy olyan vizsgálatokat végeznek betegségfelderítés céljából, amibe belehalnak az emberek? Nyilvánvalóan úgy van megállapítva a sugármennyiség, hogy az igen messze essen a halált okozó szinttől! Ha hipochonder vagy, vagyis szorongsz, mért nem mentél már pszichológushoz? Az mr vizsgálatot is nyilván a te magadba belebeszélt tüneteid miatt végezték.
2021. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Pedig nem lenne kár érted....

Nem okoznak ilyeneket.

2021. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az mr nem sugároz. Tehát nem sugár mennyiséget állítanak be.


A rákos hatást nem írták le, de a kontrasztanyagost igen.


Nem tudod miért mentem mri-re, milyen tünetekkel, úgyhogy ne itélkezz kérlek, az én testem én éreztem..


Nem derült ki a baj, de az agyamban nincs probléma. Talán semmi se, hálistennek, nem tudom.

2021. okt. 14. 20:25
 4/14 A kérdező kommentje:
Sose mondj olyat, hogy nem kár érted. A karma!
2021. okt. 14. 20:26
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

'de az agyamban nincs probléma'


A kérdésből kiindulva erre nem vennék mérget.

2021. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 vantel ***** válasza:
20%

Simán okozhat problémát, hiszen a természetben nem fordul elő ekkora erős mágneses erő ami rezeg ilyen gyorsan.

Ami vígasz lehet,hogy nagyon ritka a nem kívánt hatása.

Mobil telefon is erősen besugározza az agyad.

A 230 as kábelek az othonodban is erősen sugároznak.

A húst amit boltban vásárolsz génmanipulált terménykivonattal táplálják ami növényvédő szerrel van tele.

Sorolhatnám még hosszan mennyi káros hatás ér nap mint nap,kár ezt kiemelni.

2021. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! :)
2021. okt. 14. 20:40
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Mobil telefon is erősen besugározza az agyad.


a tiédet lehet, de inkább valami születési rendellenességre gyanakodnék.

2021. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. okt. 14. 21:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Maga az MR vizsgálat nem okoz semmi károsodást, ne aggódj! :)

A kontrasztanyag maga valóban okozhat kellemetlen -átmeneti!!- tüneteket, de ezek néhány nap múlva elmúlnak. Ismerek egy idős embert, akit az utóbbi 2-3 évben rengetegszer műtöttek meg. Rengeteg MR és CT vizsgálata volt. Amikor egy éven belül már 3-4. Kontrasztanyagos vizsgálata volt, akkor 1-2 napra nagyon legyengült, ment a hasa, ilyesmi baja volt de azóta is jól van! Egyrészt ő idős, másrészt valóban nagy mennyiségű kontrasztanyagot kapott rövid időn belül. De egészségre hosszú távon káros hatás nála sem volt. Egyetlen vizsgálat miatt nem kell aggódnod, hidd el.

2021. okt. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!