Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel előtt nem lehet...

Vérvétel előtt nem lehet enni, inni?

Figyelt kérdés
Holnap megyek 8-ra vérvételre de ha ez igaz hogy nuku kaja pia akkor én éhen pusztulok

2021. okt. 21. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Akkor megúszod a vérvételt, de a temetést nem.

Csak éhhomra (éhgyomorra).

2021. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%
Nem, nem lehet.
2021. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Így van, nem szabad előtte. Pont azért vannak ezek ilyen korán, legkésőbb 10-ig, hogy utána mehess enni.
2021. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Bakker... Inni éhgyomri vérvétel előtt is kötelező!

Évekig nem ittam vérvétel előtt. Mikor kiderült, letoltak. Besűrűsödik a véred és nehezebb levenni.

Enni pedig csak éhgyomri esetén nem szabad.

Reggel 8-ig nem halsz éhen.

2021. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem pusztulsz éhen. Már én is többször túléltem, pedig 120+kg vagyok és amúgy nonstop zabálok. Ha eszel előtte, akkor értelmetlen a vizsgálat. Viszel egy szendvicset és utána rögtön rávetheted magad. Hamar megvan, pár perc az egész.
2021. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

A 4-esnek nagyon igaza van, de egyvalamiben pontosítanám: inni kell, de csakis vizet! Nem üdítőt, nem cukrozott teát, nem tejet.


Amúgy tudja valaki, hogy az éhgyomor csak a vércukorérték miatt fontos-e, vagy az evés más értékeket is befolyásol?

2021. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Így van! Inni kötelező! Tiszta vizet, semmi egyebet. Azért hogy az ér tónusosabb legyen , teltebb, feszesebb. Nagyon sokan nem tudják ezt, sokszor az orvos sem mondja, utána meg fél óráig dolgozunk a szerencsétlenen ha problémásabb vénája van, a kiszáradás amúgy sem jó senkinek. Ugyanígy be kel venni a rendszeresen szedett, állandó gyógyszereket! Nem egyszer produkáltak rosszullétet és kötöttek ki a betegek a vérvételen és utána mert nem merték bevenni a szokásos gyógyszert előtte. Nyilván ha életvitelszerűen kell gyógyszerezni akkor az az egyén “alapállapota” és ahhoz mérten nézik. Tsh, és más hormonvizsgálat esetén, 3 havi cukor, inr vizsgálatok esetén nem kötelező az éhgyomor, ha nincs más vizsgálat. A legjobb az éhgyomor persze, de ezeknél nem probléma ha nem bírjuk ki reggeli nélkül, de semmi zsírosat mert akkor eredményt sem biztos tudunk adni, a mérést zavarja a vérzsír. Valami könnyű étel max. Egy laboros
2021. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondtak mar mindenfelet. Alapvetoen en is ugy tudtam hogy csak vizet lehet inni elotte, aztan meg le lettem cs*szve hogy miert nem ettem. Maskor meg nem szabadott.
2021. okt. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát ritka akarat erő hiányod van ha ennyire nem bírod.
2021. okt. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
Nem csak, hogy vizsgálat előtt közvetlen, de előző nap is sok vizet kell inni.
2021. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!