Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a háziorvosom bejelent...

Ha a háziorvosom bejelent covid tesztre de én nem megyek el mégsem, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Kijönnek a lakcímemre?
2021. okt. 24. 21:58
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mármint hová? Tesztpontra? Elvileg nem kötelező a teszt, anélkül is covidos-nak minősíthetnek és karantén, legalábbis így tudom. Amúgy, ha nem mész el, vagy nem fogadod a tesztelőket, nem tudom mi van, vagy hogyan derül ki, de nem hiszem, hogy gond nélkül meg lehetne tenni, szerintem az szabályszegés vagy ilyesmi.
2021. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha, tesztpontra.

Jó, nyilván elmegyek (bár idegesít, mert nem vagyok covidos és nem szeretném pont ott összeszedni), csak érdekelt, hogy ilyen esetben mi történik.

2021. okt. 24. 22:29
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor rendeld házhoz. Mondd a dokinak, hogy csak az otthonodban vállalod a tesztelést. Ha nem akarnám elvégeztetni, akkor megmondanám a dokinak, csak akkor az a baj, hogy ő tünetek alapján eldönti, hogy covidos vagy, karanténban kell lenned, közben lehet, hogy nem is vagy az. Nálam tavaly novemberben így volt, vállaltam a tesztet, ami negatív lett, így nem kellett a karantén meg a felszabadító teszt, csak 5 napig voltam betegszabin, amíg a betegség elmúlt, de ha nem vállalom, akkor feleslegesen köteleztek volna a 10 napra.
2021. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!