Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek jó ötlet elmenni...

Szerintetek jó ötlet elmenni oltásra?

Figyelt kérdés
Nagy nehezen rávettem magam hogy beadassam, mivel a munkahelyemen kötelezik. Annyi rosszat lehet hallani az oltásokról, hogy ez halt bele, ennek lett szívinfarktusa , es a többi. Az ilyenek teljesen elijesztenek tőle, es szerintem sok mindenkit . En az első Pfizeremet fogom kapni, de nagyon nagyon félek. Szerintetek jól döntöttem, nyugtassatok meg kérlek. Aki pfizert kapott , mik voltak a tapasztalatai? 22/L

2021. nov. 10. 09:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
55 éves vagyok, tavassszal kaptam, kb. fél napig fájdogált a karom - ennyi volt az összes "mellékhatás". Se láz, se gyengeség, se semmi....
2021. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
9%
Már rég lecsengett a Covid, csak el kell adni a már előállított oltóanyagot. Ha van alapbetegséged, akkor kapsz majd valami sóoldatot, ha nincs, akkor beadnak egy gyengített pfizert, nyugi nem lesz gond.
2021. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%

Én, aki egy orvos felesége vagyok, nyilván úgy fogok nyilatkozni, hogy megéri oltatni.

Érdekes módon, az elveimnek megfelelően az algoritmusom minden felületen a döntésemet méltányolja és nem jönnek velem szembe konteók.

Nagymamám aki megrögzött oltástagadó de modern és szintén fenn van minden közösségi média felületen, érdekes módon olyan algoritmussal rendelkezik, hogy kifutnék belőle a világból. Neki feljön egy csomó kamu hír, oltásellenes dumák, stb.


Szóval te magad generáltad azt, hogy olyan híreket kaphass amire nyitott vagy.

De próbálj reálisan gondolkodni és saját elveid szerint cselekedni. Nekem az elvem a tudományra épít és a statisztikákra. Így én egyből meg is kérdőjelezném, hogy hol, milyen felületen és milyen hitelességű forrásokból hallod ezt a sok "oltástól belehal, oltástól szívroham" dumát. Mert jelenleg a WHO ajánlja az oltásokat, és ez szerintem a leghitelesebb forrás ha egészségügybe gondolkodunk.


Én a páromnál azt láttam, hogy igencsak megviselte a vírus kezelése. Nagyon sokat kellett dolgozzon, és jelenleg is áthelyezték covid osztályra. Ő nem állíthat saját tapasztalatból statisztikát, de elmondhatom, hogy egy civil mit lát, aki nem hangoztathatja a véleményét: a betegei 95-97%-a oltatlan. Az oltottak pedig a legkevésbé szenvednek.

2021. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%
10 pont az előttem szóló #3-asnak. :)
2021. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

3 pfizert kaptam, semmi bajom nem lett egyiktől sem azon kívül hogy pár napig fájt a vállam meg fáradt voltam. Elég sok embert ismerek akik Pfizert kaptak, mindenki jól van. :)


Tényleg annyi hülyeséget lehet olvasni az interneten, de oda mindenki azt ír amit akar. Olyan sok embert beoltottak már, hogy nyilván lesz akinek utána lesz valami baja, de egyáltalán nem biztos hogy az oltás miatt. Egy sima fájdalomcsillapítónak nagyobb a kockázata mint az oltásnak.


Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. :)


24/L

2021. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%
Ezt az annyi rosszat hol olvastad? Van rossz igen de olyan 0,005% -ban. Többiek köszönik egy napos rosszullét után még élünk.
2021. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

"Az ilyenek teljesen elijesztenek tőle"


A halottak száma az nem ijeszt?

2021. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
46%
A te döntésed hogy oltatsz vagy sem! Én személy szerint nem szeretnék, de nem ítélem el azokat, akik oltatnak. Én azt nem szeretem, mikor az emberek egymásra akarják erőszakolni a saját igazuk. Számomra megdöbbentő, hogy az emberekből milyen agressziót vált ki...
2021. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%

#8 Ha hiteles helyről, nem bulvár sajtóból, és nem facséről, és sajnos nem magyar kormány infójából hanem mondjuk EÜ -s embertől vett infók után úgy döntesz hogy te nem. Esetleg egészségügyi problémáid is vannak és félsz és így döntesz akkor az a te döntésed.


Agresszió meg nem csak -ezen ok miatt van jelen a társadalomban, hanem egyéb okokból, az meg nem ide való téma. Ez csak tünet hogy ebbe is megjelenik.

2021. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%
31 vagyok, vitte el rokonomat, és sok a környezetemben aki semmi pénzért nem oltatná magát. sputnikot ajánlottak felvettem. lehet már rég átment a családomon is az első hullámban csak nem tudtuk, de nem akarok olyan helyzetbe kerülni hogy lehet pont amiatt halok meg hogy nem oltattam. ma megyek a harmadikra, ha minden igaz pfizer lesz. erről is jól összeolvasgattam tegnap a rémhíreket meg rossz tapasztalatokat, de végül csak úgy vagyok vele hogy hivatalosan még mindig jobb oltatni mint nem.szüleimnek két kínai és két orosz után a pfizer csak egy kis karfájdogálást okozott
2021. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!