Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SZTK-ba megyek de voltam...

SZTK-ba megyek de voltam előtte magánrendelésen másnál..ezt az SZTK-s orvos látni fogja?

Figyelt kérdés

Sajnos hosszú volt a várakozási idő az SZTK-s időpontra ezért elmentem egy másik orvos magánrendelésére a problémámmal. Az meg nem igazán tudott nekem segíteni, nem voltam vele megelégedve ezért nem mondtam le az SZTK-s időpontomat hanem elmegyek arra is. A magánorvos amikor odamentem látott mindent rólam egy rendszerben gondolom a TAJ számom alapján.. pl kérdezte miért voltam tavaly kórházban..

Az SZTK-s doki is lekérdez így szerintetek mikor odamegyek vagy ők nem foglalkoznak ezzel? Csak mert kicsit cikinek érzem, hogy már voltam előtte másnál és most kb. B tervként megyek oda.



2021. nov. 10. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen, kb. egy éve mindenki lát mindent rólad a rendszerben. De amióta tilos a jatt, már nem olyan sértődősek a házidokik. Illetve azóta leszrják a betegeket, már nincs miért kedvesnek se lenni velük.
2021. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ah szuper, én csak attól tartok számon kér, hogy miért nem megyek vissza a fizetős dokihoz ha már oda mentem először :D
2021. nov. 10. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Ne foglalkozz azzal, mit mond, igen, lehet, hogy megsértődik, de kit érdekel? Nem rokonod, nem főnököd, most már a zsebébe se kell borítékot rakni, vonj vállat és kész.
2021. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy össze-vissza van, hogy mit látnak és mit nem. Egy fél éve pont így voltam, mint te. Akkor azt sztk-s nem látta a rendszerben a magán vizsgálatot. De én meg úgy gondoltam,nincs ebben semmi, hogy jártam másnál is, elmondtam... Hát kár volt, számon kért, ahogy mondtad. Valahol végül is nem baj, azóta is elkerülöm azt az orvost.
2021. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az a baj, hogy nem szeretik nagyon az orvosok egymást felülbírálni és ebből emiatt lehetnek konfliktusok. Azt elmondod, hogy ugyan voltál más orvosnál, de nem kaptál megoldást a problémádra, aztán vagy díjazza vagy nem, de azon kívül, hogy rosszul esik egy esetleges ellenszenv, még nem történik semmi.
2021. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Közben mint kiderítettem az EESZT-n be lehet állítani, hogy csak a háziorvos/v. sürgősségi osztályok lássák a leleteimet szóval elvileg nem fog hozzáférni ez az orvos.


Természetesen nem akarok titkolózni előtte, kinyomtatva viszem az előző papírjaimat aztán majd rögtönzök, hogy ezt a kis mellékvágányt beismerem-e neki (egy nagy semmi van amúgy azon a magánorvosi papíron, tényleg egy hasztalan, kidobott pénz volt az...).


Egyébként azt olvastam hogy mindenkinek ajánlják, hogy le legyen korlátozva a leleteinek a hozzáférése EESZT-n mert így boldog-boldogtalan doki nézegetheti őket. Ha meg SOS probléma van, pl elüt egy autó és kórházba kerülsz akkor ígyis-úgyis hozzáférnek.

2021. nov. 11. 15:55
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem nézegetheti csak úgy.
2021. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!