Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS. Hogy csináljam hogy ne...

SOS. Hogy csináljam hogy ne féljen végre a tűtöl?

Figyelt kérdés

Ezelőtt két héttel-ig sosem feltem a tűtöl.

Eddig nem sírtam el magam egy tuszurastol.


De ezelőtt két héttel voltam fogorvosnál és úgy beadott három injekciót a szajpadlasomba hogy még a könnyen is ki jött annyira fájt.

A másik meg

El mentem vérvételre és a nővér össze vissza szurkált mert nem találta a venamat, mikor végre sikerült be rakja a tűt kezdte forgatni a karomban.



Azóta félek a tűtöl. Amint meglátom össze esek.



És most ki derült hogy kéne menjek sarokfajdalomkezelesre ami tíz nap . De nem merek elmenni.

Attól félek ha meglátom a tűt elajulok vagy fájni fog és akkor újabb negatív emlékem lessz.



2021. nov. 11. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor odamesz, szolj nekik, hogy rosszul vagy, tűfóbiád van és nagyon meg vagy ijedve és kérd,hogy segítsenek. Nagyon remélem, hogy kedves, empatikus szakemberek lesznek, akik meg tudnak nyugtatni.

Igyal es egyel elotte rendesen, hogy a vernyomasod es a vercukorszinted rendben legyenek. Ertheto, hogy felsz,miutan igy megkinoztak, eleg nyomi volt az a nover aki forgatta a karodban.

Lassan lelegezz, az segit, hogy ne szokjon az egekbe a pulzusod.

2021. nov. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A húgom 20 éves, és amióta csak az eszét tudja tűfóbiás, életében 1x volt talán vérvételen is, azzal is megszenvedtünk. Kerüli, ahogy lehet, sajnos elég negatív tapasztalataink vannak, a legtöbben azt hiszik 'hisztizik', nem értik meg hogy nem, tényleg képes egy pillanat alatt lefehéredni és össze esni a gondolattól is sajnos.. mi még nem jöttünk rá mit lehetne vele csinálni..
2021. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tűfóbiám van 6 éves korom óta, a vérvételt úgy élem túl, hogy a kézfejemből veszik le.
2021. nov. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, pedig onnan a legfájdalmasabb. Tudom, mert rossz vénáim vannak, ritkán eltalálják könyökhajlatbban és ilyenkor úúúgy örülök, de a vége általában az, hogy átnyargalnak kézfejre.
2021. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenki ezt mondja és csodalkoznak rajta, de nekem tenyleg csak onnan megy!:D
2021. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1

Én is remélem hogy kedvesek lesznek.

2

Én 17 vagyok.

Én is meg szenvedtem a vérvételt.


Én is csak meg látom és össze esek vagy sirni kezdek.

2021. nov. 11. 12:24
 7/7 A kérdező kommentje:

Holnap kell menjek az első alkalomra.

És nem tudok elaludni a gondolattól

2021. nov. 11. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!