Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kb hányszor adhatok úgy...

Kb hányszor adhatok úgy vérplazmát, hogy ne látszódjon meg a tű nyoma?

Figyelt kérdés
Kérdeztem bent a nővért ő azt mondta sokadik alkalom után nem tűnik csak el. De mégis mennyi? 100 alkalmat kibír hogy ne maradjon nyoma? Szívesen adok plazmát mert annak idején az én bátyámnak is szüksége volt rá de sajnos van bennem egy olyan hiúság, hogy nem akarom, hogy a karom úgy nézzen ki mint aki lövi magát.

2021. nov. 20. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 szúrás kb 2 hónapig látszik, szerintem nincs olyan, hogy végleg megmarad
2021. nov. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy hányszor adsz, hanem hogy milyen gyakran. Ha mondjuk egy éven keresztül minden héten, akkor az ugye 52 alkalom, év végére nagyon durván néz majd ki a karod, idővel aránylag normalizálódik majd, de sose lesz olyan, mint korábban. Ez persze adottságtól is függ, én is olyan szerencsétlen vagyok, mint az első, nekem is hetekig látszik egy tűszúrás helye, másnak meg már 10 perc múlva sem.

Ha viszont 52 éven keresztül évi egyszer, az ugyanúgy 52 alkalom, de az hosszútávon nem látszódik.

2021. nov. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ápoló voltam, azt tapasztaltam, hogy ez egyénfüggő is, kinek milyen hamar, hányadik alkalom után látszik. Minden egyes vérvételkor/véradáskor sérül a véna fala és ahol megszúrják, egy idő után hegesedik. Inkább azzal van a gond, hogy a végén nem is lehet jól megbökni, bevezetni a tűt (általában rendszeres véradók nem domináns karjának könyökhajlatában). Érdemes néha a másik karból levenni a vért.
2021. nov. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem így hogy az egyikből adtam kb 160szor elég durván meglátszik. Pedig volt közben pár év szünet, bár amikor újrakezdtem akkor mindig gyakran adtam. Ha gondolod és érdekel, privátban küldök képet mire számíthatsz, amúgy majdnem ilyen volt 100nál is. Viszont már tényleg nehezen szúrják meg, mert heges. A másikból a véna vékonysága miatt kevesebb mint 20at adtam, de ott is elég hamar megvolt a 20, igaz ennek már lassan 8 éve, de egy kis folt még mindig látszik ott is.
2021. nov. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!