Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki meghal az intenzív...

Ha valaki meghal az intenzív osztályon, és a szívmonitor már nem csipog a szívdobbanásaira, akkor egyből kitolják, és hoznak másik beteget a helyére? Vagy lekapcsolják a gépeket, letakarják az elhunytat és otthagyják letakarva egy ideig?

Figyelt kérdés
Halt meg mostanában valaki így melletted? Mi történik ilyenkor a valóságban? Én csak filmekben láttam még ilyet.

2021. nov. 22. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
2 órán keresztül ott marad és csak utána viszik el.
2021. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem ilyen egyszerű mint a filmekben.


Alapból kezdjük ott, hogy ha meghal egy beteg egy osztályon akkor általában ezt az ápolók szokták észlelni.

Ők mivel nem állíthatnak ki halotti dokumentumot, ezért ilyenkor telefonálnak az orvosnak, aki bemegy és megvizsgálja a beteget, hogy valóban elhunyt e. Ezután elkészíti a szükséges dokumentációkat.

Ha ez megvan, utána az ápoló telefonál a patológiára ahol szintén elő kell készíteni az elhunyt számára a környezetet, majd mozgósítják azt a személyt aki az elhunytak elszállításáért felelős az adott részlegen. Na most ez a folyamat nagyon hosszú időt vesz igénybe és a protokoll úgy írja elő, hogy a legközelebbi látogatási időig kell elvinni az elhunytat, bár rengetegszer tapasztaltam, hogy csak az ápolók kitolják egy elkülönített helyiségbe és sokszor 12 óra hosszát is osztályon van az elhunyt.


(klinikai gyakorlatokról van a tapasztalatom, nem vagyok hivatalos eü dolgozó és én csak egy kórházt jártam meg, szóval nem tudom, hogy mindenhol így megy e)

2021. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"a szívmonitor már nem csipog a szívdobbanásaira, akkor egyből kitolják"


csúnya lenne, hogy valaki lenémítja a monitort, majd az élő beteget már tolják is ki a hullaházba. Nem, ez nem így működik, szerencsére.

2021. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már voltam úgy korházban bent fekvő betegként, hogy a mellettem lévő ágyon meghalt a beteg. Persze nem intenzív osztályról, hanem sima belgyógyászat volt ahol feküdtem. Ott ez úgy volt. Hogy a nővér vette észre, hogy meghalt a beteg. Majd szólt az orvosnak. Az orvos bejött, majd megvizsgálat a beteget. Majd az orvos fél hangosan ki mondta hogy elhunyt a beteg. És az órájára nézett. Igen, az órájára nézett. Ugyanis amikor az orvos megállapítja a beteg halálát. Akkor azt óra perc-et fel kell jegyezni. Ezután tényleg vagy legalább 2 órán át az elhunyt beteget ott hagyták az ágyon. Majd 2 óra után ismét bejött az orvos, és ismét megnézte az elhunyt beteget, hogy tényleg elhunyt-e. Ezután kb. fél óra után jöttek az elhunyt betegért és egy fém hordágy szerű asztalra tették rá. Amelyet egy fém dobozzal le zártak. Majd ki tolták az elhunytat a kór teremből! Ezután jöttek a nővérek és az elhunyt holmijait össze szedték egy zsákba! Majd ezután, a nővérek le húztak az elhunyt beteg ágyát. És le fertőtlenítették! A fertőtlenítés után kb újabb fél óra, és ugyan arra az ágyra új beteg érkezett! Ennyit láttam!
jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!