Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért törvényszerű az ha az...

Miért törvényszerű az ha az ember belép egy állami eü. intézménybe akkor ki lesz téve valamilyen megaláztatásnak?

Figyelt kérdés

Az esetek 95%-ában ez van. Mintha nem lenne elég a saját baja, a személyzet (orvosok, alkalmazottak, ápolók) úgy bánnak vele mintha direkt heccből lenne ott azért hogy bosszantsa őket.. tapasztaltuk már ezt nagyon sokszor.

Egy-egy olyan hanglejtés, megjegyzés, nézés az az alap meg az hogy váratják, ignorálják a beteget általában.. de van hogy nagyon bunkók. A kioktatás is nagyon gyakori, általában ok nélkül.

Ez megy az állami eüben. Ha egy ember akinek baja van bemegy a Jánosba, Máv kórházba, Dél pestibe, Margit kórházba stb az tapasztalni fogja ezt azt garantálom!


A magán eübe mi van?

Nem is olyan mint egy kórház, jó hangulat, kinyalják a s3ggemet azért mert fizetek nekik holott ez alap lenne mert a beteg emberekkel törődni kell és aki ilyen hivatást választ az ne csak a pénzt lássa benne , ha annyira az kell akkor menjen el bárhová dolgozni de ne beteg emberekkel , ugyanúgy meg fogja kapni a pénzt... szomorú hogy csak plusz pénzért kaphatok olyan bánásmódot ami eleve megilletne és közben meg lehúzzák rólam a tbt is..


Persze vannak kivételek. Honvédkórházban a katonák nagyon kedvesek voltak amikor beengedtek kocsival, ellenben a máv kórházban undorító agresszív kötekedő stílus fogadott , pedig a baj nem velem volt, semmi sem csináltam ami rossz lett volna..


Vannak kivételek, rendesek, de az ritka. Tőlük elnézést kérek a kérdésem miatt.


Mi a jelenség oka????


25/n



2021. dec. 1. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyszeruen bele vannak savanyodva abba amit csinalnak. Es a fejukben a kovetkezo gondolat ugrik fel ilyenkor..."pff,,,mar megint egy idiota akinek baja van"
2021. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor menjenek dolgozni máshova, ne pedig eübe, oda ez nem kell.
2021. dec. 1. 10:16
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Hat egy nover aki ott van 5-10 eve, nem tud csak ugy mas szakmat talalni es azt megtanulni. Pl elmenni konyvelonek. Igy marad az ami Magyarorszagon divat. Fogd be a szad es dolgozzal - hozzaallas.
2021. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
://
2021. dec. 1. 10:28
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez nagyon soktényezős probléma. Alapból fiatalon lehet hogy ambiciózusan kezdték, aztán már az első pár évben elkezdenek kiégni. Szar (volt eddig ) az orvosok fizetése is, ők is jobban örültek volna ha nem a hálapénzből szedik meg magukat hanem az állam megbecsüli őket annyira, hogy kielégítő fizetést kapnak. Az ápolóknak nem emelték most se a fizetését, éhbérért dolgoznak, cserélgetik az ágytálakat, 12 óráznak, éjszakáznak és egyáltalán nincsenek megbecsülve, és most még nagyobb lett a berkulonbseg miatt a szakadék az eü-sök között ami rengeteg feszültséget generál. Tudom könnyű azt mondani hogy nem kötelező kórházban dolgozni, el lehet menni máshova. Hát így is nagyon sokan elmentek máshova az utóbbi években, akik maradtak azok akarmilyenek is, hálásnak kell lennünk hogy még hajlandóak azokban a mocskos kórházakban húzni az igát, ha ők sem lennének akkor én nem tudom mi lenne ezzel az országgal. Azokban az emberekben azért még csak van hivatástudat, ha nem lenne, hidd el már régen felmondtak volna ők is. Mivel eleve munkaerő hiány van a kórházakban, a maradék dolgozókra sokkal több beteg és sokkal több munka hárul, mint amennyit egy emberre szabad lenne ráterhelni. Ez is feszültséget generál és sokszor a betegeken vezetik le a mérgüket, akik pedig nem értik hogy miért kell órákig várakozni egy 10 perces vizsgálatra. A betegek is idegesek emiatt, sokan turelmetlenkednek, vergodnek, számonkérik azt a maradék pár eü dolgozót hogy miért nem végzik rendesen a dolgukat, miért nem pörögnek ezerrel mikor ennyi beteg van a váróban. Hát ezt pedig nagyon egyszerű megmagyarázni, azért mert nem bírják, mert fáradtak, mett belefáradtak már ebbe az egész helyzetbe, hogy kihasználva érzik magukat, hogy nincsenek megfizetve. Hogy koszosak, budosek a kórházak és ők ott élik le a fél életüket, mert fiatalon azt gondolták milyen szép hivatás betegeket ápolni, az ember hasznos része lehet a társadalomnak. Ehelyett mindenkinek hatalmasak az elvárásai velük szemben, mindenki megmondja hogy így meg úgy kellene végezni a dolgukat, ráadásul mosolyogva , mert ugye senki nem kényszeríti őket hogy a kórházban dolgozzanak, ha ezt választották akkor igyák meg a levét. Ezt a szemrehányást szerintem naponta megkapják, hogy senki nem tart pisztolyt a fejükhöz, ha nem jó kórházban dolgozni, el lehet menni. Ez egy nagyon veszélyes provokáció, ugyanis ha ezek az emberek is elmennek a kórházakból, akkor mi extra k*rva nagy szarban leszünk.

Nagyon meg kellene becsülnünk azt a kevés dolgozót aki még hajlandóak kórházakban dolgozni. Ha így lenne, akkor ők is sokkal kedvesebbek lennének velünk. A jelen eü helyzetben nekem se lenne kedvem mosolyogni. Azoknak az eü dolgozóknak akik ebben a politikai, és társadalmi helyzetben is humánusak és kedvesek tudtak maradni, minden tiszteletem és örök hálám, ők a hétköznapi hősök!


( Nem dolgozom kórházban mielőtt bárki elkezdene szarral dobálni a véleményem miatt. )

2021. dec. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
ott mozgolódik orvosok közt, fontosnak hiszi magát, elfelejtett ember lenni
2021. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Én klinikán dolgozom, jelenleg nem, mert hosszabb ideje táppénzen vagyok. Szeretem csinálni, de kevesen vagyunk. Ez azt jelenti, hogy reggel 7-re megyek dolgozni, habár a munkaidőm 8-kor kezdődik. Reggel 7-től vizsgálom azokat a betegeket, akik klinikai vizsgálatban vesznek részt, majd levizitelem a fekvő osztályon lévő betegeimet. Ha valakit hazaküldök, akkor neki záróhelentést kell kiadjak, már ott járunk, hogy fél 9-9 óra van, de a szakrendelésem hivatalosan 8-kor kezdődik. Van olyan beteg, akit már 7-kor meghoz a betegszállító, ő már 2 órája vár akkor arra, hogy megérkezzek. Próbálok mindenkivel így is türelmes és kedves lenni, de vannak olyan betegek, akik már a váróban keltik a feszültséget, hogy meddig kell várni, mennyi ideig van bent egy beteg, miért nem haladunk (ezek jellemzően új betegek, a visszajáró betegeim már tudják, hogy szeretek mindenkit megvizsgálni, megbeszélni, hogy minden érthető volt-e). Ha bejön egy ilyen feszültségekkel teli ember sajnos nem mindig tudok én se higgadtan válaszolni. Azt még hozzá teszem, hogy reggel 6-kor reggelizek, majd ebédelni valamikor délután 5-kor tudok. WC-re menni nem kell, mivel sokszor nem fogy el egy fél liter víz sem egész nap. Kb. 3-kor véget ér a rendelésem, utána megyek fel a fekvő részlegre, felveszem az új betegeimet, megnézem a régiek aznap készült vizsgálati eredményeit és levizitelek. Ott tartunk, hogy 5 óra, fél 6 van. A munkaidőm 4-ig tartana. És tudom nagyon jól, hogy ezt vállaltam, amikor elkezdtem dolgozni, de a családomat alig látom, mert a férjem este jár dolgozni, szerencsés vagyok, hogy ő elviseli, hogy ennyit nem lát, de ha többen dolgoznánk, hogy ne kelljen egyszerre három ember munkáját végezni, akkor lehet mindenhol türelmesebb dolgozókkal találkoznának az emberek az egészségügyben. A nővérekkel is ugyanez a helyzet. Rengeteg beteg jut egy nővérre, nagyon nagy a hajtás, sokkal több műszakot kell vállalniuk, mint régebben, de a szabadnapokat sokszor nem tudják kiadni nekik. Mindenki fáradt és egy idő után fásulttá válnak. Tudom, hogy nem az a megoldás, hogy csúnyán beszéljenek a betegekkel ezért, viszont megfelelő pszichés segítséget sem kapunk a kiégés ellen.
2021. dec. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Velem csak egy valaki kaffogott egyszer, amikor hallasvizsgalatra mentem. El is rontottam, nem is tudtam figyelni, mert tok ideges voltam tole, mert csak mutogatott, szemet forgatta,meg semmi kedvesség nem volt benne hanem kapkodott, és idegeskedett.
2021. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Hidd el, a betegeket sem kell félteni. Egyszer szívesen beültetnélek mondjuk egy szakrendelésre, elég gyorsan rájönnél, hogy miért vannak kiégve az egészségügyi dolgozók.

6 éve dolgozom orvosként. Én még az a fajta vagyok, aki lelkiismeretes, normálisan meghallgatja és megvizsgálja a beteget, igyekszik segíteni. Ebből adódóan hiába 4-ig tartana a munkaidőm, 5 előtt soem tudok eljönni, mert mindig van valami. A túlórát természetesen nem fizetik.

Reggel lemegyek a szakrendelőbe, és hiába van kiírva, hoogy mondjuk 9-től van rendelés, már 8 órakor verik az ajtót. "De nekem csak egy recepet kell", "de nekem csak egy beutaló kell" stb.

Ha véletlen el kell mennem valahová (pl. fel a műtőbe) és kimegyek az ajtón, úgy néznek rám, mint a véres ronygra. Ha ne adj isten 8 óra alatt egyszer kiszaladok mosdóba, ugyanaz a lenéző "már megint hova megy ez????" pillantás. Ha az asszisztensnő kinyitja az ajtót, rögtön 5 beteg esik neki egyszerre. Hiába van előjegyzés, soron kívül még jön rajtuk kívül 30 beteg, amikből 25 általában teljesen indokolatlan.

Aztán van, hogy adunk időpontot, nem jelenik meg, majd 2 hét múlva, mikor éppen eszébe jut, beesik az ajtón és azonnali ellátást követel. Mikor megkérdem, hogy mégis merre járt az időponntján, amit direkt azért akkor adtunk, mert akkor kell megcsinálni, közli velem, hogy "nyaralni voltunk". De most aztán azonnal a seggét is nyaljam ki, mert ő most éppen ráért és megtisztelt azzal, hogy idejött...

Arról nem is beszélve, hogy a páciensek jó része arra nem képes, hogy tisztesséegesen köszönjön. Oké, hogy fiatalnak nézek ki, de talán nem kellene kapásból letegezni.

Szóval én még relatíve türelmes vagyok, szívesen segítek, elvégzem a munkám, bunkó sem szoktam lenni, de azért van, ami rendesen kiveri a biztosítékot.

2021. dec. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
de ezt most írod le kétszer?
2021. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!