Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Terheléses EKG-ra hogyan...

Terheléses EKG-ra hogyan készüljek, mit vigyek?

Figyelt kérdés

Sajnos elfelejtettem megkérdezni az orvostól legutóbb.

Hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat? Mi fog történni?

Melltartó maradhat az emberen vagy felül semmi nem lehet?


Előre is köszönöm a válaszokat!

24 / N



2021. dec. 2. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Fel ülsz egy "szobabiciklire" és egyenletes tempóval kell tekerned, de az ellenállás változik.

A végén még hegymenet is lesz, de a percenkénti fordulatot tartani kell.

Bár én férfi vagyok, kapsz majd tappancsokat a mellkasodra, de szerintem a melltartó maradhat.

Kapsz egy branült is, ez a protokoll. Esetleg egy kisebb törölközőt vigyél, ha izzadós vagy.

2021. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Elvileg a melltartót is le kell venni, mert ha van benne fém merevítő bezavar. Én direkt merevítő nelkülit vettem föl, és 5 percig győzködtem a dokit, hogy de tutira nincs benne fém, le akarta vetetni. Végül én győztem, és maradt a melltartó.
2021. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sport cipőt vigyek, vagy jó ha a "rendes, kinti" cipőben tekerem a biciklit?


Kedves második, neked is volt branül?

Iszonyatosan félek az ilyenektől vérvételen is mindig elájulok.

2021. dec. 2. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Én vittem cipőt és nadrágot is, mert azért ez eltart egy darabig, és sportosba kényelmesebb volt. Nekem nem volt branül, csak “sima” terheléses. Nagyon együtt érzek, én is ájulós vagyok… Egy dolog vigasztaljon, tutira jó kezekben vagy, bármi is történjen. Meg úgyis kérdezgetnek folyamatosan, legalábbis engem szóval tartottak, nyaralásokról kérdezgették, meg mindig jelezni kell mit érzel, meg lehet állni, meg minden. De kitartást és sok erőt! Ezen túl kell lenni.
2021. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell levenni a melltartót és branül sincsen. Én egy hónapja voltam, illetve sportoló is vagyok, ezért tudom hogyan zajlik.

Egy váltónadrágot és egy törülközőt vigyél. Én lapos talpú cipőt ajánlom, abban jobb tekerni.

Beszéltetni fognak közben, ezért gyorsabban is fog telni az idő.

Nem kell tartani tőle!


(Itt egyáltalán nem protokoll a melltartó levétele. Nekem évente 1x kell ezt a vizsgálatot elvégezni, és az edzőtársaimnak szintén, úgyhogy szoktunk róla beszélni. A melltartó semmiben nem akadályozza a vizsgálatot, én ráadásul biztos nem tekertem volna 20-25 percet fedetlen felsőstesttel...)

2021. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!