Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki és miért oltatja/nem...

Ki és miért oltatja/nem oltatja be magát?

Figyelt kérdés

(Kérlek titeket, NE legyen vita!!)


Egyszerűen kíváncsi vagyok, ki mit gondol az oltásról, de senkivel se tudok beszélni róla mert mindenki győzködni akar.


Fogadjuk el a másik döntését és érveljünk.



2021. dec. 7. 19:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2 oltást kértem, mert szerettem volna, hogy a szervezetem felkészült legyen. Minimális negatív hatása volt, de most még nem szeretnék harmadikat
2021. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Vannak pro és kontra érvek, és mindenki aszerint fog cselekedni, hogy az általa hitelesnek tartott személy, intézmény mit sugall.


A vita meg sajnos elkerülhetetlen, mert egyre kevésbé toleránsak az emberek a másikkal, aki nem azon a véleményen van, mint önmaga. Hogy ne legyen vita, előbb meg kellene tanulni tisztelni a másikat, és persze a minden ember önnön magát. Ez nem megy mostanság...

2021. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Az ismerősök elmondásából, és az oltás utáni időkből azt veszem ki hogy gyengélkednek, és kimaradnak a munkából, van 21 éves is aki 2 oltással közel 3 hónapja nem hallat magáról...

Tavaly 1x, idén 2x voltam kicsit megfázva, utóbbinál már ott voltam gondolatban hogy felhívom az orvost, és teszteltessen le, állok elébe ha pozitív, azonban elmúltak a fájdalmaim, és úgymond meggyógyultam, igaz meg is ittam 2 nap alatt egy 7decis Jameson-t.


Nekem valós félelmem az hogy ha beadatok magamnak valamit a kísérleti fázisban, azzal csak magamnak teszek rosszat, emiatt nem foglalkozok a vakcinázással, rábízom az immunrendszeremre a dolgot.

29F

2021. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Beoltattam magam mert nem szeretnék lélegeztetőre kerülni (nem vagyok teljesen egészséges, rizikócsoportos vagyok, nem hiszem hogy ki tudnék jönni a fertőzésből), mert fontosnak tartottam hogy ne fertőzzem le a nyugdíjas édesanyámat, mert nekem ő a mindenem, csak ő maradt a családomból, és mert szeretek utazgatni, havonta többször megyek külföldre, erről nem szeretnék lemondani. Nekem körülbelül ezek voltak az indokaim az oltásra.
2021. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Természetes immunitást akarok mindenképpen, jobban véd a későbbi mutációktól is. Ehhez át kell esni a fertőzésen nincs mese. Nálam ez megtörtént úgyhogy nyugodt vagyok. Ha oltatok megfosztom magam a létező legjobb immunitástól, nem is értem hogyan írhatja bárki elő egy felnőtt embernek, hogy ő köteles oltásos immunitást választani, hogy jön ehhez bárki ha én természetes immunitást akarok??
2021. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Kellett az igazolvány nyaraláshoz, aztán külföldi utazáshoz is. Franc fog állandóan tesztelgetni.
2021. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
69%
Kell az igazolás. Ellene nem vagyok, de megértem azt is, aki nem akarja beoltatni magát. (ha nem az az ok, hogy nano technológiás 6G-s propaganda kiborg okosbaktérium van benne, ami chemtrailt szintetizál)
2021. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem oltatok.1000 és 1okom van rá. Párat írok.

1.Autoimmun beteg vagyok. 2 fő tünet csoportja van, elég durvák. Egy gyakoribb és egy ritkább. Engem a ritkább érint, nem szeretném kikísérletezni, hogy megkapnám-e mellé a másikat is.

2. Még mindig autoimmun ok. Több, mint 1 éve sikerül tünetmentes tartanom, az oltás szinte biztos kiváltaná.(Valószínűleg a Covid is, de azt nem én kérem direktben.)

3. Évtizedek alatt állt be a ciklusom, nem szeretném felborítani pár hónapra se.(Nem, nem csak legenda, vannak ismerőseim.)

4. Ld.3., azzal megspékelve, hogy utolsó pillanatban vagyok gyerekvállalás szempontjából. Nem fér bele, hogy hónapokra megzavarodjon a ciklusom, majd mire helyreállna, mehetek a következő oltasért. Lehet, hogy így se lesz gyerekem, de ha oltatnék, soha nem tudnám megmagyarázni magamnak, hogy nem az oltás miatt történt így.

5. Nem gondolom, hogy kockázati csoportba lennék, valószínűleg már átestem rajta, mert volt antitestem, csak már nem elég, amikor nézettem. Hátha másodszor is túlélném.

6. Lehet, van valami sejtes immunitásom, mert rengeteg covidostól lett volna már alkalmam azóta elkapni, de semmi.

7. A környezetemben azt tapasztalom, hogy néhanyaknak olyan durva oltási reakciójuk van, mint maga a covid. Köszi, de annyira nem kellemes, hogy kérjem évi 2x-3x.

8. A környezetemben azt látom, hogy szinte mindenkinek lett kisebb/nagyobb mellékhatása.

9.A környezetemben azt látom, hogy nem véd se a megfertőződéstől, se a továbbadástól, se a megbetegedéstől, se a kórházba kerüléstől. Sajnos, van, akit a haláltól sem, de ezt nem a környezetemből való példa.

Összességében én a saját életemben nagy esélyét látom annak, hogy többet ártana, mint használna. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy mindenkinek a saját életét kéne végig gondolnia és az alapján döntést hozni, hogy oltat, vagy sem. Van, akinek kifejezetten ajánlanám. Előre senki nem tudja, jól, vagy rosszul dönt, de én arra jutottam, ha a döntésem miatt végül belehalnek a covidba, (tudom, hogy az is benne van a pakliban mindenkinél), akkor is így döntenék. Jobban félek attól, hogy az oltás miatt olyan életem lehetne, amilyet nem akarok, mint a haláltól.

2021. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a (kulturált) válaszokat! ☺️


8-as.

A hármasban leírtakban sajnos tényleg igazad van, nekem is meg kell erősítenem, hogy nem legenda. Én megkaptam a 2 oltást, és mindkettő után megjött, pedig nem kellett volna. Utána 1-2 hónapig még bajlódtam vele.



Én úgy vagyok vele mint az 1-es.

Még várok a harmadik oltással, amíg nem leszek rászorulva, addig nem biztos, hogy kérném. (Pl ha egyetemre csak úgy lehetne járni, akkor beadatnám).


Amúgy átestem magán a covidon is, akkor hetekre kidőltem, pedig semmilyen betegség nem marasztalt még ágyba, de a koronának ez is sikerült.

Viszont a 2 oltás ennél sokkal jobban ütött. Az elsőnél konkrétan azt gondoltam, hogy itt a vég. Órák estek ki, csak gondolkodni tudtam, mozogni nem. A másodiknál csak lázas voltam.


Szóval kicsit amiatt is aggódom, hogy a 3.után milyen tüneteim lennének.

2021. dec. 8. 09:12
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Kevés jó tapasztalatom van orvosokkal, gyógyszerekkel. Sokszor ágyúval lőnek verébre, egyvalamit "megoldanak", kreálnak vele 4 másik, gyakran komolyabb bajt. Sok kárból már tanultam amit nekem okoztak vagy majdnem okoztak, mert egy idő után már résen voltam és nem fogadtam el a kezelést, aminek köszönhetően ma viszonylag egészségesnek mondhatom magam.


Az immunrendszerem mondhatni szuperjó, talán köszönhetően annak is hogy korábbi hibáimból tanulva a természetes megoldásokat részesítettem előnyben ha gyógyulásról, egészségmegőrzésről volt szó. Sokan voltak betegek körülöttem, velem egy háztartásban is többször hetekig, én egy megfázást se kaptam el évek óta. Nekem így több bizodalmam van a saját immunrendszeremben, mint a pár hónap alatt összehozott dnsvariálós kísérleti stádiumban lévő vakcinákban.

Azért ha egy pestisről lenne szó, és minden második ember meghalna, természetesen én is oltatnék, de a statisztikai esély rendkívül kicsi, a környezetemben összesen egy haláleset történt, az viszont az oltástól. Nagybeteg 2 ember lett, azok is az oltástól. Szóval ezért nem adatom be.

2021. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!