Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy kell menni nőgyógyászhoz?

Hogy kell menni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Élek nemi életet a barátommal, vagyis szoktam borotválni teljesen. és amikor a dokihoz megyek akkor is célszerű? vagy nem?? avgy ott lennt hogy kell kinézni? tudom, hogy nem azt nézi, de mégis... És tudom, hogy a szoknya a célszerű, de nem hordok szoknyát, télen meg főleg nem. mmi kéne felvennem? a melleket is megvizsgálja? vagy csak lent néz körül? vinnem kell valamit? lécci MINDENT mondjatok el, hogy mit csinála doki!!! Tervezem hogy megyek, mert mensi bajaim vannak. És sajnos pecsételő vérzésem van minden nap, nem sok csak pici. de akkor megvizsgál? vagy mondjam? látja? FÉLEK!
2007. dec. 28. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

A dokit abszolút nem fogja érdekelni, hogy le vagy-e teljesen szőrtelenítve, avagy nem. A szoknya helyett, én ajánlani tudom, hogy vigyél egy hosszabb pólót, ami takar, és én még szoktam papucsot is vinni. A melleket is megvizsgálja, én le szoktam venni a melltartót is. Felveszem a pólót, papucsot, és tessék, mindent lát, de mégsem. A pecsétlő vérzésről pedig annyit, hogy meg fog vizsgálni, én is voltam már így, úgyhogy nem aggódj, bár hiába én is mindíg parázok. Fogja látni is, de előtte, úgyis megkérdez, hogy van-e v.milyen panaszod. Nyugi, tudom hogy nem a legkellemesebb dolog, de jobb félni mint megijedni. NE FÉLJ, MERT NINCS MITŐL!:))

2007. dec. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bemész akkor meg fogja kérdezni,h mi is a baj,és akkor mondd el,h pecsételő vérzésed van naponta.(Esetleg,ha tabit akarsz azt is.)

Nagyon sok kórházban úgy van megcsinálva a vizsgáló,h nem kell a nővérkék előtt végigvonulnod egy szál nuniban,hanem levetkőzöl,és egy másik helyiségbe nyílik az ajtaja,ahol meg már csak a doki meg te vagy.

Mindenképpen meg fog vizsgálni,hiszen a pecsételővérzés és minden olyan dolog,aminek nem kellene ott lennie,komoly bajok előjele is lehet,de az is lehet,csak felfáztál.Felfektet a szülőszékbe,először kézzel vizsgál,ha nem látja,h mi a baj,aztán meg esetleg egy ultrahangos vizsgálatot is.Utána,mivel már élsz nemi életet csinálni fog egy méhnyakrák szűrést,ami egy kicsit kellemetlen,de egy halálos betegség előzhető meg,ami korai stádiumban gyógyszerszedéssel gyógyítható.A melleket nem vizsgálja,hacsak nincs azokkal is valami problémád(csomót találtál benne stb.).Ha nem kapsz értesítést a rákszűrés eredményéről az azt jelenti,h semmi bajod sincs,ne aggódj,de évente jelenj meg!

Vinni csak a taj kártyádat, személyit és lakcímigazolót,illetve a későbbiekben illik évente elmenni rákszűrésre,és oda a szűrőigazolvány is menjen veled.(Én ezeket ki sem veszem a pénztárcámból.)

Nem kell aggódni!Kicsit kellemetlen lehet néha a vizsgálat,meg nem minden orvos vizsgál jól.Többnyire a férfi orvosok ügyesebbek(hosszabbak,vastagabbak az ujjaik,és így könnyebben,gyorsabban tudnak vizsgálni),de ha túl szégyenlősnek érzed magad,akkor mehetsz nőhöz is.Szerintem természetes,h első vizsgálatkor fél az ember,nekem is remegtek a térdeim:):):)Mindenképpen próbálj olyan dokit választani,akinek jó híre van,mert ők általában tényleg ügyesek.Egy rossz orvos egy életre elrettenthet a nőgyógyászati vizsgálatoktól.

2007. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!