Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mérték már úgy a cukrotokat,...

Mérték már úgy a cukrotokat, hogy nem gép szúrta meg a tűvel az ujjatok végét, hanem az egészségügyis dolgozó?

Figyelt kérdés
Nekem már kétszer is. Egyszer a háziorvos csinálta így, máskor pedig a mentőben nem volt megfelelő eszköz. Nem valami kellemes, lényegében az ujjak végén van a legtöbb ideg, el lehet képzelni, hogy mennyire fájhat, ha megdöfi valaki egy tűvel. Így nem lehet olyan finoman csinálni, mint a megfelelő eszközzel. Ráadásul kicsit meg is nyomta az ujjamat, hogy a vér a végébe összpontosuljon, az idegek mégjobban kihegyeződtek, még utána is érzékeny volt. Én elég jól bírom a fájdalmat, de elég volt egy életre 2 ilyen élmény.

2021. dec. 24. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Es mi a kerdesed?
2021. dec. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1


Sajnálom, ha értetlen vagy.

2021. dec. 24. 23:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azert van ennel rosszabb is, tulelheto. Valoban kellemetlen, nekem is fajt utana egy picit meg az ujjam, de ennyi.
2021. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ami nem folytonos fájdalom, azt nehezebben tudom kezelni, de nem vészes mértékben. Például számomra a vesekövem nem fájt annyira, ami végigkaristolta a Szűz Máriát is, mire kijött. Mivel az folytonos fájdalom volt, tudtam fejben kezelni. Igaz ez a fogfájdalomra, fülfájdalomra is. Gyógyszert is már csak akkor veszek be, ha 10-ből 11-es a fájdalom. De ha például beütöm a térdem, akkor tudok szentségelni. Arra nem lehet felkészülni.
2021. dec. 24. 23:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Cukorszint méréséhez még nem szúrták meg az ujjam végét.

Rendszeres, 109-szeres véradóként viszont minden alkalommal, de nem géppel, hanem "az egészségügyis dolgozó" steril tűvel.

A véradás előtti orvosi vizsgálat részeként, a vér hemoglobinszintjének meghatározásához ujjbegyből történik a vérmintavétel, oly módon, hogy a fertőtlenítés után steril tűvel 2-3 mm mély szúrást ejtenek. Ez valóban nagyon kellemetlen, de csak villanásnyi, számomra legalábbis elviselhető fájdalommal jár.

2021. dec. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz egy kézbe fogott tűvel pontosan 5-6 mm mélyre szúrni, ezért fáj annyira, mivel nem sikerül pontosan. Az Accuchek vércukor mérőhöz való toll szúrási mélysége állítható, de még így is igen eltérő az érzett fájdalom mértéke, mivel nem mindegy, hogy a tollat az ember milyen erősen nyomja hozzá az ujjbegyhez. Ha éppen csak érinti az ujjbegyet, akkor esetenként nincs vérzés, ha meg túl erősen nyomja hozzá, akkor fájdalmas. Ráadásul teljesen már kialakítású a tű: a normál injekciós tű egy vége felé keskenyedő lándzsa alakot formáz, míg a szúrótoll egy vékony henger, egyenletes átmérővel. Az injekciós tűt tehát mélyebbre kell szúrni, hogy megfelelő méretű szúrcsatorna jöjjön létre.
2021. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kicsi gyerekemnek csak igy szurtak...mindig aaaa
2021. dec. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eü-ben dolgozok, a cukorbetegeknek, akiknek nincs maguknál ez a gép, azoknak mi szúrjuk steril tűvel. Manuálisan nem lehet pont eltalálni, h ne is szúrjunk túl mélyre, de meg is szúrjuk.

Kellemetlen, de 1 másodperc az egész, azután nem is fáj már.

Engem is szúrtak már meg, és jobban fáj, mint egy vénás vérvétel.

2021. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!