Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az hogy lehet, hogy a munkahel...

Az hogy lehet, hogy a munkahely tájékoztatást kap a munkavállaló covid-fertőzéséről?

Figyelt kérdés
Az oktatásban legalábbis így van: az igazgató értesítést kap az antsz-től, ha egy dolgozó, vagy diák covidos lett. Nem sérti ez az alapvető jogokat? Az eü. adatok szigorúan védett adatok. (Voltak eddig...)

2022. jan. 3. 17:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

"Tanár vagyok, nem oltattam (nem is fogok) és ma is suliban voltam... Van megoldás, oltás nélkül is."

Most még van, de meddig lesz?

2022. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

10

"... ha egy tanárról kiderül, hogy covidos, arról az igazgatójának is tudnia kell, hogy covidosan ne küldje be őt a gyerekek közé órát tartani."

Viszont, ha az illető HIV + vagy AIDS fertőzött (gyógyíthatatlan jelenleg mindkettő), akkor ez nem áll fenn, sőt, az AIDS teszt állítólag teljesen anoním, és az erdményről ennek megfelelően nem is tudna értesíteni senki senkit.

Pl. ezért sokallom az inzézkedést.


11:

"Most még van, de meddig lesz?"

A jelenlegi ostoba intézkedés ellen nekem védelmet nyújt, nekem ennyi elég. Nem kell oltatnom.

2022. jan. 3. 19:01
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont, ha az illető HIV + vagy AIDS fertőzött (gyógyíthatatlan jelenleg mindkettő)"

Nem az a baj a coviddal, hogy gyógyíthatatlan, hanem hogy cseppfertőzéssel terjed, tehát óra alatt is átadhatja a covidos tanár a gyerekeknek, akkor is, ha hozzájuk se ér, egyszerűen csak lélegzik. A HIV/AIDS nem ilyen.

2022. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

13

Azért nem örülnél annak, ha egy aids-es rádtüsszentene...

2022. jan. 3. 19:45
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem (mint ahogy annak se, ha bárki... :) ), de azért azt tudnám, hogy kisebb (kb. nulla) eséllyel adná át a vírusát egy tüsszentéssel - nem úgy, mint egy covidos.
2022. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
87%
Már megint egy sumákoló, ráadásul még neki áll feljebb. Remélem max testnevelést tanítasz, vagy még inkább, hogy csak portás vagy.
2022. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
79%
16-os, abszolút egyetértek.
2022. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Ypszilon1980 ***** válasza:
74%
Az a helyzet, hogy ezen személyes adatok megismerése alól felmentést adott az adatvédelmi biztos bizonyos munkakörökben.
2022. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

16

Miért lennék sumákoló??? Nem vagyok beoltva, és ezt nem is titkolom; mindenki tudja a testületben. Szereztem papírt, hogy nem vagyok oltható, mint ahogyan sok száz kollégám is. Teljesen törvényeslehetőség van rá. Nem fertőzök jobban, mint egy oltott. Nem voltam karanténban, oltott kollégáimmal ellentétben. Nem érem, mire a nagy felháborodás.

Ja, és két idegen nyelvet tanítok egy gimnáziumban.

2022. jan. 4. 17:45
 20/38 anonim ***** válasza:
79%

19-es

Sumákolás:

1. SZEREZTÉL papírt = nem járna, de megoldottad okosba. Typisch ungarisch.

2. Titkolózás = mert nagyon érdekel, hogy a munkáltató miért tud róla, hogy ha pl covidos lennél. Gondolom kellemetlen lenne neked, ha jönnének - nem minden ok nélkül - a naugye, miért nem oltattál kérdések, nem tetszeleghetnél a minek oltassak, látjátok, hogy úgysem leszek beteg féle szupermenként.

2022. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!