Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az hogy lehet, hogy a munkahel...

Az hogy lehet, hogy a munkahely tájékoztatást kap a munkavállaló covid-fertőzéséről?

Figyelt kérdés
Az oktatásban legalábbis így van: az igazgató értesítést kap az antsz-től, ha egy dolgozó, vagy diák covidos lett. Nem sérti ez az alapvető jogokat? Az eü. adatok szigorúan védett adatok. (Voltak eddig...)

2022. jan. 3. 17:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
63%

"Miért lennék sumákoló??? Nem vagyok beoltva, és ezt nem is titkolom; mindenki tudja a testületben."

És a diákjaid is tudják, meg a szüleik, nagyszüleik, stb.?


"Szereztem papírt"

Ez már eleve gyanúsan hangzik, hogy "szereztél"...


"Szereztem papírt, hogy nem vagyok oltható"

És valóban nem vagy oltható? Mert ha oltható vagy, akkor nem értem, miért nem egyértelmű, hogy miért vagy sumákoló! Ha valóban nem vagy oltható, akkor meg mi az, hogy "szereztem papírt"? Akkor elég lenne annyit írnod, hogy "nem vagyok oltható" és kész.


"mint ahogyan sok száz kollégám is"

Elég gyerekes dolog másokkal takarózni...


"Teljesen törvényeslehetőség van rá."

Attól, hogy valami törvényes, még nem biztos, hogy erkölcsös is, ha pedig nem erkölcsös, akkor igenis sumák dolog kihasználni a törvény kiskapuit.


"Nem fertőzök jobban, mint egy oltott."

Amikor éppen nincsenek tüneteid, akkor nem, de ha megfertőződsz, akkor nagyon valószínű, hogy oltatlanul erősebbek lesznek a tüneteid, tehát messzebbre fogod szórni a vírusaidat, mint az oltottak.


"Nem voltam karanténban, oltott kollégáimmal ellentétben."

És?


"Nem érem, mire a nagy felháborodás."

Arra, hogy még csak nem is érzed, hogy mennyire gáz, amit csinálsz... És ilyen erkölcsi érzékkel vagy tanár, ilyen példát mutatsz a gyerekeknek. Nem érzed, hogy ezzel többek között arra tanítod őket, hogy csaljanak, puskázzanak, stb.?


"két idegen nyelvet tanítok egy gimnáziumban"

Elég szomorú...

2022. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

21

Feleslegesen vagdalkozol; teljesen rendben van, amit csinálok.

"Szereztem" - Igen, mert nem az égből hullott a kezembe; utána kellett járnom. Az, hogy valóban oltható vagyok-e, vagy sem, abszolút nem tartozik rád. Szakorvos állította ki, legyen ennyi elég. A többi kollégával nem "takaróztam", hanem megemlítettem, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki élt a lehetőséggel (nem pedig "kiskapuval". Igen, a diákjaimnak is elmondtam. A nagyszüleik, szüleik pedig bárhol elkaphatják a vírust, én nem feltétlenül kellek hozzá. (Ha a boltostól kapja el valaki - akiknek nem kötelező az oltás - akkor is hisztizel??)

"Nem voltam karanténban, oltott kollégáimmal ellentétben.

És?"

Jelezni akartam, hogy kb. ennyit ér az oltás. Egy hétig rendkívüli szünet volt, mert a sok oltott kolléga karanténban volt.

Nem, nem gáz amit csinálok. Nem oltatok, szabad akaratomból. Aki fél, aki úgy érzi magát biztonságban, oltasson. Nem kell példát mutatnom, mert ez az oltás nem példa.

Nem tanítom őket csalásra; mindig elmondom, hogy ki-ki tegyen legjobb belátása szerint.

Arról pedig, hogy hogyan tanítok, végképp fogalmad sem lehet, szóval az utolsó megjegyzésed inkább téged minősít. De nem fogom a kedvedért elhagyni a pályát, mert szeretem csinálni.

2022. jan. 4. 18:53
 23/38 anonim ***** válasza:
63%

"Az, hogy valóban oltható vagyok-e, vagy sem, abszolút nem tartozik rád. Szakorvos állította ki, legyen ennyi elég."

Arra, hogy

"Az, hogy puskáztam-e vagy sem, abszolút nem tartozik a tanárnőre / tanár úrra. Odaírtam a választ, legyen ennyi elég."

vajon mi lenne a reakciód?...


"Nem kell példát mutatnom"

De igen, ez a legfontosabb dolgod, mert ebből tanulnak leginkább a diákjaid, hiszen te is tudod, hogy a példamutatásnak van a legnagyobb nevelő ereje, és ha gimnáziumi tanár vagy (tehát nem felnőtteket tanítasz), akkor a nevelés is a dolgod, nem csak a tanítás.


"Nem tanítom őket csalásra; mindig elmondom, hogy ki-ki tegyen legjobb belátása szerint."

Tehát ha úgy gondolja, nyugodtan puskázzon, értem. Aztán majd csaljon adót, meg minden hasonló, miért ne, ugye?


"Arról pedig, hogy hogyan tanítok, végképp fogalmad sem lehet"

Nem is mondtam róla semmit. Az a szomorú, hogy ilyen hozzáállással valaki gimnáziumi tanár lehet. Nem csak annyi lenne a dolgod, hogy szeresd csinálni, hanem az is, hogy a nyelvtudásnál sokkal fontosabb dolgokat is átadj a diákjaidnak. Persze ha belőled is hiányoznak, akkor hogyan...?

2022. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
74%

"Az, hogy valóban oltható vagyok-e, vagy sem, abszolút nem tartozik rád."

Tehát oltható vagy. Tudtam én.

2022. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de folyamatosan mellébeszélsz:

"Az, hogy puskáztam-e vagy sem, abszolút nem tartozik a tanárnőre / tanár úrra. Odaírtam a választ, legyen ennyi elég." Ez, és az én szakorvos által kiállított papírom köszönő viszonyban sincsenek egymással. Értelmes embernek tűnsz, tehát szándékos ferdítésnek tudom be.

"Nem kell példát mutatnom" Megint csúsztatsz: Ezt kimondottan az oltásra írtam. Az oltás fel nem vétele legalább annyira példa, mint a felvétele. Hozzáállás kérdése. (Tudod, hány oltatlan szülő és gimis diák van...? Mivel napi téma, ezért van rálátásom: nagyon sok...)

"Nem tanítom őket csalásra; mindig elmondom, hogy ki-ki tegyen legjobb belátása szerint."

Tehát ha úgy gondolja, nyugodtan puskázzon, értem. Aztán majd csaljon adót, meg minden hasonló, miért ne, ugye?" Megint csúsztatsz: a nem oltás nem egyenlő a csalással. Egyelőre szabad akaratunkból dönthetünk - kivéve eü., akiket rendkívül sajnálok, és felnézek azokra, akik ott tudták hagyni az állásukat az elveik miatt - nálunk van legális lehetőség a nem oltásra.

"Az a szomorú, hogy ilyen hozzáállással valaki gimnáziumi tanár lehet." Miért is? Mert nem szajkózom a mainstream híreket? Mert kételkedem a kutyafuttában kifejlesztett, le nem tesztelt oltások hatékonyságában? Mert máshogyan látok dolgokat? A covid még nincs lefutva; az oltások esetleges mellékhatásai még nem ismertek.

Biztosíthatlak, hogy a nyelvtanításnál sokkal többet adok a diákjaimnak; szaktanárként is, osztályfőnökként is. De legalábbis elfogadó vagyok. Ez belőled valahogy hiányzik. Esetemben biztosan.

2022. jan. 4. 20:10
 26/38 anonim ***** válasza:
74%
Te ennyi ésszel idegen nyelvi tanár vagy?
2022. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

26

Ha elfogynak az érvek, jön a személyeskedés...?

Rólad mit lehet tudni "annyi ésszel"?

Oltattál? Rendben, nem minősítelek. Legjobb belátásod szerint tetted, gondolom. Én is aszerint cselekedtem. Ennyi.

Csak tudnám, miért érzi magát sok oltott ennyire felsőbbrendűnek...?

24

Nem vagyok oltható. Miért rugózol ezen?

2022. jan. 4. 20:32
 28/38 anonim ***** válasza:
74%
Én viszont minősítelek, nem azért, mert nem oltasz - szíved joga - hanem, hogy sumákolsz. Vállald fel és távozz az iskolából, mert nem felelsz meg az egyik előírt feltételnek.
2022. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

28

Nézz utána, hogy mik a törvényi előírások, utána minősíts... Mentesül a kötelezettség alól:

- aki három hónapon belül esett át a fertőzésen (ők haladékot kaptak)

- aki orvosi indokkal nem oltható

- akinek személyesen Dr Kásler ad felmentést az oktatás biztosítása érdekében (de igazából nem is köteles indokolni).

Szóval, abszolút megfelelek az előírt feltételeknek. Kár ezen akadékoskodnod.

A mai hírekben az EMMI adatait közölték, százalékos elosztásban, hogy mennyi érintett van a három kategóriában.

Nem mellesleg, egy Tesco pénztáros sokkal több emberrel találkozik/érintkezik, mint egy tanár.

2022. jan. 4. 20:47
 30/38 anonim ***** válasza:
74%
Ne mosakodj, világos a hozzászólásaidból, hogy okosba szereztél.
2022. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!