Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gyógyszertárban rálátnak,...

A gyógyszertárban rálátnak, hogy én korábban mit vettem és hol?

Figyelt kérdés
Vettem egy csomag felírt fogamzásgátlót, amiben 3 hónapnyi adag van. Viszont, pont úgy jár le, hogy csak 1,5 hónapnyit tudom használni. Lényegében kidobtam miattuk 5000 Ft-ot és szeretnék visszamenni abba a gyógyszertárban, hogy ezzel most kezdjenek valamit. Nyilván, most vettem észre, 1 havi adag után, és már nincs is meg a blokk. Nem tudom így van-e bármi esélyem valamire. Csak remélem, hogy belelátnak a rendszerbe, úgy hogy lássák a vásárlási történetét. Nagyon mérges vagyok, hogy erre nem figyeltek, és képesek voltak kiadni.

2022. jan. 14. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem vény köteles, így nem tudják meg nézni, maximum azt hogy aznap mennyi fogyott el, a leltár miatt ezt vezetni kell a gépen
2022. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
#1, hogyne lenne vényköteles
2022. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Van vény nélküli is, azért írtam. De ha receptre vett, mivel felírt így gondolom orvos írta fel.

Ebben az esetben igen meg tudják nézni.

2022. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg meg tudják nézni, de nem kéne ügyet csinálnod másfél hónapból, csak nem gondolod, hogy az előző nap még tökéletes gyógyszer a lejárat utáni napon már hatástalan? Bőven elhasználhatod azt a másfél hónapot, még többet is elhasználhatnál. (A reklamációt nem kell elfogadniuk: semmi nem bizonyítja, hogy a visszavitt lejártat vetted akkor.)
2022. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vény nélküli fogamzásgátló? Miről beszélsz, hármas?! Csak nem gondolod, hogy hormont adnak szabad döntésre?!
2022. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Mi simán használjuk a sokkal régebben lejárt gyógyszereket is, semmi bajuk és a hatásukat sem vesztik el a lejáratot követően sokáig. A feleségem gyógyszerész. Egyébként meg vissza lehet nézni az előzményeket.
2022. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
5ös írd be keresőbe és rá jössz hogy van ilyen is.
2022. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs vény nélküli fogamzásgátló nincs
2022. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Beírtam. A kérdésből teljesen egyértelmű, hogy nem hüvelykúpról meg hüvelytablettáról van szó.
2022. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És nem abból a 1,5 hónapból akarok ügyet csinálni, ha mondjuk lázcsillapító vagy bármi más lenne, én se foglalkoznék vele. Viszont ez egy fogamzásgátló, és nem akarok kockáztatni, párom pedig szülész, és mondta, hogy lejárat után elég rossz mellékhatásai lehetnek. Ráadásul nem akarok csak úgy 5000 Ft-ot kidobni a kukába, köszi.
2022. jan. 16. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!