Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » PrEP (pre-expozíciós profilaxi...

PrEP (pre-expozíciós profilaxis) tablettát milyen esetben ír fel orvos és hogy lehet LEGÁLISAN hozzájutni?

Figyelt kérdés

Esetleg elég annak a ténye, hogy én SZERINTEM kockázatos nemi életet élek HIV szempontjából és szeretném igényelni?


Természetesen rendszeres szűrés mellett.



2022. jan. 17. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

"A PrEP felírására a HIV-kezelés területén tapasztalattal rendelkező orvosok jogosultak, a PrEP-et tehát a HIV-vel élők gondozását végző egészségügyi szolgáltatóknál (Szent László Kórház, Pécsi Tudományegyetem I. sz. Belgyógyászati Klinikája, Miskolci Semmelweis Kórház és Egyetemi Oktatókórháza, Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórháza), valamint a Belvárosi Orvosi Centrumban lehet feliratni.


A PrEP célú használatot jelenleg a magyar társadalombiztosítás jelenleg még nem támogatja, így a készítményért teljes árat kell fizetni."


[link]

2022. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1.


Köszi!


Ezt én is megtaláltam, meg sok mást is, de arról nem találtam infót, hogy milyen esetben igényelhetem…


Pedig nálam lehet fontos lenne, hogy rendszeresen szedjem, normálisan, rendszeres szűrésekkel, stb. ahogy írtam.

2022. jan. 17. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Megelőzésként lehet. (1#)
2022. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De ha odamegyek az orvoshoz, hogy én ezt szakszerűen szeretném elkezdeni szedni, s ki is fizetem (eleve magán orvoshoz mennék, szóval az Ő szolgáltatásáért is fizetnék)… Akkor nem azt fogja mondani, hogy az én esetemben nem indokolt ezt szedni, mert pl. csak beteges szinten félek a HIV-től?

Vagy hogy amikor esetleg egy kockázatos szexuális együttlét jönne össze, akkor ahelyett hogy ezt szedném és szűrésekre járnék, inkább menjek bele ilyen helyzetekbe a szexbe?


Mondhatja ezt egyáltalán?


Vagy ha én minden normálisan és legálisan szeretnék intézni ezzel kapcsolatban, akkor úgymond jogomban áll felírattatni?

2022. jan. 17. 19:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Inkább NE* menjek bele
2022. jan. 17. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!