Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kijövő mentősök mindig...

A kijövő mentősök mindig PCR-tesztet csinálnak?

Figyelt kérdés
Covid tüneteim vannak, azonban ha felhívom a házi orvost, akkor lehet csak egy antigén tesztet csinálna rajtam ő maga (ismerősök tapasztalata alapján), és nem a mentősök jönnének házhoz. Én meg jobban szeretném, ha PCR-t csinálnak (külföldi utazásnál csak azzal érvényes az "átesett a fertőzésen" kategória). Nem vagyok oltott. Szerintetek kérhetem a házi orvosnál, hogy PCR-t csináltasson inkább, vagy nagyon ragaszkodni fog az antigénhez?

2022. jan. 22. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A háziorvos tudja rádhívni a szkafanderes autót / időpontot kérni szűrőpontra. Náluk a protokoll még mindig az, hogy:

előbb gyorsteszt,

- ha gyorsteszt pozitív az biztos pozitív

- ha a gyorsteszt negatív, akkor csinálnak PCR-t, ugyanis a gyorsteszt sok fals negatívat dob.


Jobbulást.

2022. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először antigén gyorstesztet csinálnak. Ha az negatív, akkor PCR-t.
2022. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezek szerint akkor pozitív antigén esetén nincs esélyem utána még egy PCR-t is csináltatni...

2022. jan. 22. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
csináltathatsz pénzért, ha ez annyira kell, de nem értem minek. A poz gyorsteszttel is beteg vagy, karantén, stb. Ha külföldre akarsz menni, akkor meg úgysem fogadák el, ha már átestél, kell az oltás.
2022. jan. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!