Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent az hogy fent van a...

Mit jelent az hogy fent van a recept a felhőben?Mi az a felhő?

Figyelt kérdés
Háziorvostól akartam kérni írjon ki gyógyszert,azt mondta már kiírta fent van a felhőben.De ez mit jelent?Hogy recept nélkül bemegyek a gyógyszertárba megadom a gyógyszerésznek az adataim és ő látni fogja a gépbe hogy milyen gyógyszert írt ki nekem az orvos?30/F

2022. febr. 1. 15:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Eddig csak mindig a hagyományos módon váltottam ki gyógyszert.Háziorvos kinyomtatta a receptet,elmentem kiváltottam.Nem tudom mi az hogy fent van a felhőben a recept.Csak nem akartam neki mondani nehogy hülyének nézzen:)
2022. febr. 1. 15:31
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Online tér, ahova felküldik a recepteket, és bárhol ki tudod váltani.
2022. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy írod, kérdező!


Nincs ügyfélkapud, soha nem találkoztál a "felhő" kifejezéssel az online világgal kapcsolatosan?

2022. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Te vagy az a 30 éves pasi, aki társkeresőre nem tud feltölteni képet?
2022. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
TAJ-kártya és személyi kell a gyógyszertárban, igen.
2022. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
83%
Van egy felhő adatbázis, az EESZT, ahova felkerülnek a receptek, beutalók, leletek meg egyéb egészségügyi dokumentációk. Amúgy tök jó, mert nekem pl. 120 km-ről írja fel a dokim a gyógyszeremet, telefonálok, felrakja a receptet ebbe a felhőbe, én meg itt megyek a taj kártyámmal és kiváltom. Csak simán bemész, mondod hogy e-recepted van, mutatod a taj kártyát és a patikus látja a receptet.
2022. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha most bemegyek a gyógyszertárba mondjam hogy a háziorvosom felrakta a receptet a felhőbe és ők oda is adják?Személyit kérni fognak?
2022. febr. 1. 15:36
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ügyfélkapud akkor az eeszt oldalon megtudod nézni milyen receptek vannak felírva, mit váltottál ki, orvosi leleteket stb…

Amúgy ez már egy ideje így van. Taj kártyát vigyél magaddal.

2022. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bemész bármelyik patikába éa megmondod, hogy e-receptet szeretnél kiváltani. A TB kártya legyen nálad, mert a TB szám alapján tud keresni a rendszerben a patikus.
2022. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
4 igen én vagyok az,sajnos nem értek az internethez.Köszönöm a válaszokat.Megyek is a gyógyszertárba akkor.
2022. febr. 1. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!