Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem találnak fel végre...

Miért nem találnak fel végre egy olyan oltást,ami az összes covid mutáns ellen működik,és csak egyszer kell beadni,mint pl gyerekkorunkban a kanyaró v szamárköhögés elleni oltást?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal többen bevállalnák,mint most,h már4.meg sokadik oltásról beszélnek,de az is segíthetne,ha csak évente egyszer kéne beadatni,mint pl az influenza ellenit!Én oltáspárti vagyok,hiszek a tudományban,beadattam a3.oltást is,tök jól vagyok,de most sorra fertőződnek meg a kollégáim3oltás után,igaz,senkinek sincs komolyabb baja,csak gáz,h 3oltás után is maszkban kell járni,és nem merek bevállalni egy nagyobb utazást sem,magyarán még így sem kaptuk vissza a régi,szabad életünket!:/Kíváncsi lennék,mit gondoltok,tapasztaltok erről az egészről?

2022. febr. 9. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
JObb, ha tudod, hogy a gyerekkori oltásokat sem egyszer kellett beadni, hanem legalább háromsuor, és kb 10 év után már jóformán nem védenek semmit.
2022. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az, amit az 1-es írt, másrészt ahhoz, hogy létrehozzanak olyan vakcinát, ami minden mutáns ellen véd, a jövőbe kéne látniuk a kutatóknak, mert csak így tudhatnák előre, hogy milyen tulajdonságokkal fognak rendelkezni az új variánsok és milyen vakcinát kell kifejleszteni ellenük. Amit írsz, az kb. olyan, mintha azt várnád el, hogy valaki megtanuljon egy fellépésre egy olyan verset, amit majd csak a fellépés után fognak megírni.
2022. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
A gyerekkori oltások az ellen védenek, hogy ne kapd el gyerekként azokat a betegségeket, amik jó eséllyel megölnek, de felnőtt korodban már vagy el sem kapod, vagy kutya bajod sem lesz. Tehát nem örök életre védenek, hanem csak amíg veszélyeztetett vagy. Másrészt a koronavírus folyamatosan mutálódik, olyan szinten terjed. Bárányhimlős meg csak néha itt ott lesz egy gyerek, nincs erre ideje a vírusnak.
2022. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, hajrá, 2 Nobel-díjat kapnál egyszerre.
2022. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Koronavírus ellen még sosem tudtak működőképes és biztonságos oltást kifejleszteni. Ez egy ilyen vírus, nagyon gyakran jönnek létre új variánsok, sosem fognak tudni lépést tartani vele. Ideje lenne a korai kezelésre és másféle megelőzési módokra helyezni a hangsúlyt, inkább ezekbe kellene önteni azt a sok milliárdot, nem az oltásokba.
2022. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!