Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradás ritka vércsoporttal?

Véradás ritka vércsoporttal?

Figyelt kérdés
Elutasíthatnak, ha csak ugyanolyan csoportúnak adhatok? Ugyanis AB+ vagyok, ugyanilyen csoportnak adhatok, abból is csak a pozitívnak. Állítólag nagyon ritka, lehet fel sem tudják használni.

2022. febr. 12. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy utasítanak, örülnek, ha valaki ad. Általában vérhiány van. Vért nem utólag vesznek le, mikor már megvan, hogy kinek, hanem tartalékban tárolják, hogy mikor kell, legyen.
2022. febr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem olyan nagyon ritka, ennél az AB- ritkább. A plazmát mindenképpen fel tudják használni. Egyébként is kell valamennyit folyamatosan raktáron tartani, mert véletlen esetekben azonnal nem mindig tudnak biztosítani vért (pl. balesetnél).
2022. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Plazmát semmiképpen nem adnék, csak sima vért. De csak azért, mert indult egy olyan tárgy az egyetemünkön, amiért ötöst lehet kapni. Pont láttam erről már pár kérdést is itt.
2022. febr. 12. 16:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Véradásért egyetemi ötöst? Melyik egyetem/kar ez?
2022. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért utasítanának el? A vércsoportod nem a legritkább, és tudják fagyasztani.
2022. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
AB+ vagyok és örültek mikor mentem vért adni.
2022. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!